Małysz skoczył z 13. miejsca po pierwszej serii, a wylądował na podium

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
38
Po pierwszej serii nic nie wskazywało na to, że Adam Małysz tak się poprawi w drugim skoku. A jednak zachwycił i w drugim skoku poszybował aż 12 metrów dalej niż Simon Amman, niestety Amman miał sporą przewagę z pierwsej serii i o dziewięć punktów wygrał z Polakiem. Z drugiego na trzecie miejsce spadł Kofler, a z trzeciego na piąte Thomas Morgenstern. Z innych Polaków najlepiej poszło Kamilowi Stochowi (22. miejsce), Stefan Hula był 26., a Łukasz Rutkowski - 28.


Tak relacjonowaliśmy na żywo


Simon Amman 124.5 m Andreas Kofler również ze słabym skokiem, daje mu to trzecie miejsce za Simonem Ammanem i Adamem Małyszem.


Thomas Morgenstern 118.5 m Adam Małysz jest na podium!!!


Adam Małysz już w najgorszym wypadku będzie szósty.


Trudno będzie teraz Adama wyprzedzić, ten skok na pewno przesunie go wysoko w koncowej tabeli.


Adam Małysz 136.5 m TYm skokiem udowodnił, że forma jest, że poprzedni skok pech lub wypadek przy pracy. Po wyświetleniu wyniku Polak rozłozył w ręce w geście "szkoda tego pierwszego skoku". Adam oczywiście prowadzi.


Wolfgang Loitzl 128.5 m Loitzl oddaje bardzo dobry stylowo skok. Nawet wyprzedza prowadzącego dotychczas swojego rodaka Fettnera.


Manuel Fettner 137 m Austriak obejmuje prowadzenie, jego skok o niebo lepszy niż jego pprzedników w drugiej serii.


Łukasz Rutkowski 105 m Polak po prostu spadł w końcowej fazie lotu i spada też nawet za Stefana Hulę.


Kamil Stoch 122 m Nienajlepszy skok Polaka, najprawdopodobniej utrzyma pozycję, ale z trudem przyjdzie mu walczyć o awans.


Stefan Hula 117.5 m Bardzo słaby skok Huli, przesunie go najwyżej o 2 pozycje.


Druga seria


Koniec pierwszej serii Adam Małysz przed drugą serią zajmuje 13. pozycję i do lidera traci 24.2 punktu. Łukasz Rutkowski jest 24., Kamil Stoch 25, a Stefan Hula 30.


Simon Amman 135.5 m Nie można było się spodziewać niczego innego, Amman sam również nie był zaskoczonny. 135.5 metra zapewniło mu pierwsze miejsce po pierwszej serii. Drugi jest Andreas Kofler, a trzeci Thomas Morgenstern.


Gregor Schlierenzauer 125.5 m Niższa belka, którszy skok, ale całkiem niezłe noty i w rezultacie jest przed Adamem Małyszem - 8 miejsce.


Andreas Kofler 139.5 m Tuż po skoku Adama Małysza Austriak pofrunął dalej od Małysza aż o 11 metrów.


Adam Małysz 128.5 m Bardzo długo siedział na belce... i jest dopiero 9.


Wolfgang Loitzl 124 m Skok na 124 metry wyrzuca Loitcla za pierwszą dziesiątkę.


Robert Kranjec 135 m Bardzo dobry skok Słoweńca. Tylko Romoren jest przed Kranjecem.


Stefan Hula może odetchnąć, bo jest pewien co najmniej 30. miejsca po pierwszej serii.


Bjorn Einar Romoren 137 m Kolejny Austriak bardzo daleko. Bjorn Einar Romoren z dużymi problemami lądował aż na 137 metrze.


David Zauner 134 m Austriak dostał bardzo dobre noty za styl i niemal o 7 punktów wyprzedza drugiego Kallego Keituriego (132.5 m)


Już tylko czternastu zawodników pozostało w pierwszej serii, awansu do drugiej pewni już sa Rutkowski i Stoch, Stefan Hula jest na granicy awansu - zajmuje 17. miejsce, co może dac mu pechowe 31. miejsce


Kamil Stoch 123 m 111.7 punktu Kamila Stocha plasuje go tuż za Łukaszem Rutkowskim. Przed nami jeszcze dwudziestu zawodników, Polacy zajmują odpowiednio 10. i 9. miejsce. Stefan Hula jest 14.


Matti Hautamaeki 121.5 m Zalewdwie 121.5 metra notuje Matti Hautamaeki - mimo tak któtkiego skoku wyprzedza obydwu Polaków w klasyfikacji.


Kalle Keituri 132.5 m W końcu Fin doczekał się skoku i pofrunął najdalej z całej dotychczas startującej stawki.


Wiart trochę hamuje skoczków na belce, tym razem Fin Kalle Keituri musiał zejść z belki z powodu złych warunków.


Sebastian Colloredo 129.5 m Nowy lider konkursu Włoch Colloredo ląduje na 129.5 m.


Łukasz Rutkowski 128 m skok drugiego z Polaków całkiem udany - druga odległośc w konkursie, niestety styl pozostawia wiele do zyczenia i plasuje Polaka za skoczkami z krótsymi skokami.


Andreas Bardal 130.5 m Za ten skok Bardal otrzymał notę aż 121.7 punktu i zdecydowanie objął prowadzenie w konkursie.


Po piętach Stefanowi Huli depcze Rosjanin Paweł Karelin. Jego 123.5 metra dało mu miejsce tuż za Polakiem ze stratą 0.9 punktu.


Kolejny z Norwegów wyprzedza Polaka, skok na 126 metrów oddał Andreas Stjernen.


Stefan Hula 123.5 m Początek konkursu w Oslo, najdłuższy skok sposród ośmiu zawodników oddał reprezentant Polski Stefan Hula - jego 123.5 metra dało mu niestety drugie miejsce za Norwegiem Roensenem (122 m).


Simon Amman zupełnie zepsuł swój skok treningowy, w którym poleciał na odległośc zaledwie 98 metrów.


Pozostali Polacy notowali całkiem przyzwoie odległości - Kamil Stoch skoczył 125,5 metra, dwa metry dalej lądował Stefan Hula. Słabiej spisał się Łukasz Rutkowski, który uzyskał 116,5 metra.


Adam Małysz wygrał serię próbną przed konkursem Pucharu Świata w Oslo. Reprezentant Polski z niskiego rozbiegu pofrunął aż na 142. metr. Jest to najdłuższy oficjalny skok na nowej skoczni Holmenkollen.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia