Kwalifikacje w Willingen: Czterech Polaków w konkursie, Małysz 7.

Adam Małysz zajął 7. miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Willingen. Polak uzyskał odległość 125,5 m. W zawodach wystąpią także trzej pozostali reprezentanci Polski. Kwalifikacje wygrał Austriak Markus Eggenhoffer z odległością 131,5 m.

Maciej Kot - śladami Nieminena, czy Rutkowskiego?  ?

Drugi wynik miał Norweg Roar Ljokelsoey - 129,5 m, a trzeci Japończyk Daiki Ito - 127 m. Zawodnicy skakali z 10. belki.

Czy team Małysz reaktywuje karierę Adama? - część 1 Jako pierwszy z Polaków skoczył Rafał Śliż, który osiągnął zaledwie 115,5 m, ale awansował do sobotniego konkursu z 27. miejsca. Jeszcze gorzej zaprezentował się Stefan Hula. 110,5 m dało mu jednak 38. miejsce i awans. Przyzwoity skok zaliczył za to Kamil Stoch, który z odległością 120 m uplasował się na 14. miejscu. Adam Małysz uzyskał odległość 125,5 co wystarczyło do zajęcia siódmego miejsca.

Z zawodników zajmujących czołowe dziesięć pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którzy nie muszą brać udziału w eliminacjach, najdalej skoczył Fin Harri Olli - 134 m. O pół metra bliżej wylądował Rosjanin Dmitrij Wasiliew; po 128,5 m uzyskali Niemiec Martin Schmitt i Norweg Anders Jacobsen, który podczas pierwszego treningu osiągnął odległość 150 m.

W kwalifikacjach, podobnie jak w treningach nie wzięli udziału lider i wicelider Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer i Szwajcar Simon Ammann oraz Fin Ville Larinto, który startował w mistrzostwach świata juniorów w Szczyrbskim Jeziorze i nie zdążył dojechać do Niemiec