Puchar Kontynentalny. Miętus na podium, upadek zabrał zwycięstwo Kubackiemu

Jure Sinkovec skokami na 102,5 i 117m wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju (HS 109). Na drugim stopniu podium stanął Peter Prevc (104,5 i 110m), a trzecie miejsce zajęli ex aequo Grzegorz Miętus (103,5 i 108,5m) oraz Władimir Zografski (107m i 105m).

O sporym pechu może mówić Dawid Kubacki, który po pierwszym skoku na 104,5m w finale poszybował aż na 114,5m, co dałoby mu zwycięstwo, jednak nie ustał tej próby i ostateczne musiał zadowolić się zaledwie 9. lokatą. W czołówce zawodów znalazł się także Aleksander Zniszczoł, któremu dwa równe skoki na 106 i 106,5m dały 5. pozycję. Podobnie jak wczoraj, także i dziś po znakomitej pierwszej próbie (106m) w finale presji nie wytrzymał 18-letni Bartłomiej Kłusek i uzyskując zaledwie 97,5m spadł na 16. lokatę.

Zupełnie zepsuli dziś swoje skoki Krzysztof Miętus (95,5m i 40. pozycja) oraz Maciej Kot (95m i 42. miejsce), który wygrał serię próbną. Bez punktów był dziś także Jakub Kot, który po lądowaniu na 93,5m został sklasyfikowany dopiero na 47. lokacie. Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w przyszły weekend, w austriackim Stams (9 i 10 lipca).

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?