Skoki narciarskie. Tom Hilde mistrzem Norwegii

Tom Hilde został letnim Mistrzem Norwegii w zawodach rozgrywanych w niedzielne popołudnie na skoczni HS 95 w Marikollen.
Skoczek, który niebawem będzie obchodził swoje 23. urodziny w pierwszym skoku uzyskał 97 metrów, co było najdłuższą odległością całego konkursu. Podczas drugiej próby lądował na odległość 91,5 metra. Jego łączna nota wyniosła 254 pkt. Drugie miejsce należało do Atle Pedersena Roensena, który skakał 91,5 oraz 96,5m, co dało mu notę 249 pkt. Trzecie miejsce zajął Andreas Stjernen - 92 oraz 95m. Stjernen uzyskał notę 246 pkt. Warto podkreślić, że tuż za podium uplasował się Akseli Kokkonen.

7. miejsce zajął Johan Remen Evensen. Anders Jacobsen był dopiero 11. W zawodach nie uczestniczył Bjoern Einar Romoeren.

- Było dziś dość wietrznie, więc warunki bardzo się zmieniały. Jestem bardzo zadowolony z moich skoków. Były one dobre, ale wciąż są jeszcze dalekie od perfekcji. Jednak to jest przecież lato, a w ostatnich dniach skakało mi się naprawdę źle - powiedział po konkursie Tom Hilde.

Specjalny serwis o skokach. Sprawdź Skijumping.pl ?