Skoki narciarskie. Turniej Trzech Skoczni w Polsce?

Być może już niedługo będziemy się cieszyć nowym turniejem rozgrywanym w ramach Letniej Grand Prix. Całość miałaby zostać zorganizowana na skoczniach w Wiśle, Szczyrku oraz w Zakopanem. Relacja z Letniej GP w skokach w Wiśle Malince na Sport.pl od 20.30.
Paul Ganzenhuber, Przewodnicząc komisji FIS ds. planowania kalendarza wypowiedział się na temat tego pomysłu.

- Pomysł nie jest całkiem nowy, bo już w latach 80. organizowano na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i w Zakopanem tzw. Puchar Beskidów. Tą ideę można odświeżyć, bo polskie skocznie świetnie nadają się na letnie tournee - powiedział Ganzenhuber.

Ganzenhuber chwali debiut Wisły w Letniej Grand Prix, a równocześnie chce iść o krok dalej.

- Jestem zachwycony tą skocznią, niedawno wybudowaną, jestem zachwycony podejściem ludzi chociażby do samych treningów. To pokazuje, jaki ogromny potencjał ma to miejsce i że można go, a nawet trzeba wykorzystać w przyszłości - dodał członek FIS.

Składający się z trzech konkursów turniej w Polsce byłby oczywiście także dodatkową motywacją dla świetnie skaczących obecnie Polaków.

- Na razie jest to tylko taka wizja, która rozwija się od kilku lat, ale dzięki dobrej infrastrukturze, tu na miejscu, można zastosować to w praktyce może już w przyszłym roku - wyjaśnia Ganzenhuber.

Specjalny serwis o skokach. Sprawdź Skijumping.pl ?