Raw Air. Konkurs w Lillehammer odwołany. Wiatr zagrażał skoczkom [WIDEO]

Zaledwie 26 skoczków oddało swoją próbę we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer. Zawody odwołano ze względu na zbyt silny wiatr.
Warunki jakie panowały na skoczni najlepiej przedstawia skok Jerneja Damjana. Słoweniec skoczył zaledwie 75 metrów, musiał ratować się przed upadkiem.

Po nim skoczył jeszcze tylko Jan Ziobro - 131 metrów dawało mu piąte miejsce. W znakomitych warunkach skakał Stefan Hula - 137,5 m było najdalszą odległością (obok Markusa Schiffnera) i dawało mu to drugie miejsce. Niestety, nawet taka próba nie przyniesie mu dodatkowych punktów w klasyfikacji generalnej. Słabo na tle kolegów spisał się Klemens Murańka - był 16. po skoku na 117,5 m.

Przed konkursem odwołano serię próbną. Nie wiadomo było, czy konkurs w ogóle się rozpocznie - ze względu na silny wiatr organizatorzy mieli problem z ustaniem na górze skoczni!

W środę o 15.00 w Trondheim ma odbyć się trening, a o 17.30 kwalifikacje (prolog). Konkurs odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy na relacje na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

Norwedzy o inwazji polskich kibiców

"Ekscytujące i przerażające". Norweska prasa pod wrażeniem inwazji polskich kibiców na Holmenkollen. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Oto przyczyna złych skoków Stocha

Przez te problemy Kamil Stoch może stracić szansę na drugi w karierze Puchar Świata. Pewne nieprawidłowości pojawiają się w skokach Stocha od kilku miesięcy, a kibice mogą je dostrzec od czasu zawodów w Sapporo. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Oto faworyt do zdobycia PŚ! 10 podiów z rzędu!

Licząc z MŚ w Lahti Stefan Kraft ma serię już 10 podiów z rzędu. I ochotę oraz moc na kolejne. Austriak jest w takiej formie, w jakiej nie był nawet Kamil Stoch, kiedy dominował w styczniu. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zaskakujące słowa Stocha

Kamil Stoch w niespodziewany sposób skomentował swoją stratę żółtej koszulki lidera PŚ. CZYTAJ WIĘCEJ >>