PŚ w Oberstdorfie. Kamil Stoch na 3. miejscu, Andreas Wellinger pobił rekord skoczni

Sobotni konkurs lotów narciarskich w niemieckim Oberstdorfie wygrał Austriak Stefan Kraft. Drugi był reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger, który w pierwszej serii ustanowił nowy rekord skoczni (234,5 m), a na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Stoch.

Na zmodernizowanej skoczni w Oberstdorfie bardzo dobrze spisali się w sobotę Polacy. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch był trzeci, tak jak po pierwszej serii. W pierwszej dziesiątce oprócz Stocha znalazł się również Piotr Żyła - 9. lokata. Na uwagę zasługuje świetny występ Jana Ziobry, który zajął najwyższe w sezonie 12. miejsce. Spośród biało-czerwonych punktowali też Maciej Kot (18. miejsce) i Dawid Kubacki (28. miejsce), w rundzie finałowej zabrakło jedynie Stefana Huli (36.)

Poza zasięgiem rywali byli w sobotę Stefan Kraft i Andreas Wellinger, którzy stoczyli ze sobą zaciętą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie górą był Austriak - z Niemcem wygrał o 5,1 pkt. Najgroźniejsi rywale Stocha w walce o Kryształową Kulę, nie licząc Krafta, zajęli 4. (Daniel Andre Tande) i 5. (Domen Prevc) miejsce.

Świetne skoki Jana Ziobry sprawiają, że Stefan Horngacher będzie miał teraz ból głowy przy doborze zespołu na konkursy drużynowe na mistrzostwa świata w Lahti. Stoch, Żyła i Kot są pewniakami, a Ziobro i Kubacki walczą o miejsce numer 4.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata bez zmian w czołówce. Prowadzi Stoch, przed Danielem Andre Tande, Domenem Prevcem i Stefanem Kraftem