PŚ w Klingenthal. Niemcy zachwyceni polskimi skoczkami: "Byli nie do pokonania"

:
-
Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot wygrali w sobotę drużynowy konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Podziwu dla polskiego zespołu nie kryli po zawodach rywale z Niemiec.
Sobotni triumf był pierwszym drużynowym w historii polskich skoków. Cieszy dodatkowo fakt, że biało-czerwoni zwyciężyli w doprawdy imponującym stylu, kończąc zawody z ponad czterdziestopunktową przewagą nad drugimi Niemcami. Deklasacja? Przyznał to nawet Richard Freitag.

- Polacy byli dziś nie do pokonania. Tym bardziej cieszymy się z miejsca na podium - powiedział w rozmowie z serwisem berkutschi.com niemiecki skoczek. - Pracowałem kiedyś z trenerem Polaków, Stefanem Horngacherem, to świetny trener. Widać, że wykonał w Polsce kawał dobrej roboty, a drużyna przecież już wcześniej odnosiła sukcesy - dodał.

W Pucharze Narodów po dwóch indywidualnych konkursach w Kuusamo i drużynowym w Klingentahl reprezentacja Polski zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 566 punktów. Prowadzą Niemcy (726 pkt), drudzy są Austriacy (611 pkt).

Kolejne zawody w Klingenthal już w niedzielę. Początek konkursu indywidualnego o godz. 15. Zobaczymy w nim sześciu Polaków: Stefana Hulę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę, Kamila Stocha i Piotr Żyłę.Piękne ring girls oczarowały publiczność podczas KSW 37! [ZDJĘCIA]