Kamil Stoch: Sezon mógłby jeszcze trochę potrwać

- Chciałbym nawet żeby ten sezon potrwał jeszcze kilka tygodni - powiedział Kamil Stoch po niedzielnym konkursie w Planicy.
28-latek w finałowych zawodach sezonu zajął 21. miejsce. Klasyfikację generalną skończył zaś na 22. lokacie. - Mamy teraz czas na refleksję i rozpoczęcie kolejnego okresu pracy. W Planicy zrobiłem wszystko, co mogłem. Do ostatniego skoku walczyłem. To ważne, by w takich momentach się nie poddawać.

- Po części zakończenie sezonu jest ulgą, ale z drugiej strony cały czas czuje, że wciąż jest szansa coś nadrobić. Chciałbym nawet żeby ten sezon potrwał jeszcze kilka tygodni. Nie jestem jednak zwolennikiem opinii, że ten sezon jest stracony - stwierdził dwukrotny mistrz olimpijski.

- Przez cały sezon czułem wielkie wsparcie ze strony rodziny, związku narciarskiego, ale też i mediów. W trudnych momentach nikt się ode mnie nie odwrócił i za to chciałbym podziękować. Wierzę, że kolejne sezony będą dla mnie i dla polskich skoków lepsze - dodał.

Stoch w każdej wypowiedzi potwierdza, że pozostaje bardzo zmotywowany. -Każdy skok daje nowe doświadczenie, które można przekuć w coś lepszego. To nauka, którą będę chciał wyciągnąć z tego sezonu. Praca, którą wykonałem nie pójdzie na marne. Podszlifowałem niektóre rzeczy, ale niektóre lekcje zostają do odrobienia. Byłoby nudno, gdyby nie było nad czym pracować .Hipsterskie skoki narciarskie, czyli narty zjazdowe na "Planicy", udana podróbka Wielkiej Krokwi. Najlepsze amatorskie skocznie