PŚ w skokach narciarskich. Świetny występ Polaków, Kubacki zwycięzcą ex aequo z Takeuchim

Świetny występ Polaków w kwalifikacjach do konkursu w Sapporo! Cała szóstka uzyskała kwalifikację, a czterech znalazło się w czołowej szóstce. Dawid Kubacki zwyciężył ex aequo z reprezentantem gospodarzy, Taku Takeuchim. Początek konkursu w sobotę o 8.30, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kubacki skoczył 133 m, o 0,5 m bliżej niż Takeuchi. Ale ze względu na warunki w jakich skakał obaj dostali identyczną notę 129,8. Trzecie miejsce zajął Stoch, który oddał skok na 128 m i uzyskał notę 119,2.

Czwarty był Daiki Ito (125,5 m), natomiast piąty Maciej Kot (123,5 m), a tuż za nim uplasował się Stefan Hula (125 m). Całą trójkę dzieliło zaledwie 0,8 pkt.

Andrzej Stękała zajął 12. miejsce po skoku na 124 m, a najsłabiej z Polaków wypadł Klemens Murańka. Skok na 120,5 m dał mu 25. miejsce. Z zawodników z czołowej dziesiątki zdecydowanie najdalej skoczył Domen Prevc - 141 m przy dobrym wietrze. Potem jednak belkę obniżono i Severin Freund skoczył 132,5 m. Przed próbą Petera Prevca belkę obniżono dwa stopnie, ale Słoweniec i tak na luzie skoczył 133,5 m udowadniając swoje umiejętności.

Początek konkursu w sobotę o 8.30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Najbardziej dramatyczne upadki skoczków narciarskich. Boli od oglądania [WIDEO]
Czy jakiś Polak stanie na podium w Sapporo?