PŚ w Lillehammer. Freund wygrał trening, Hula najlepszy z Polaków. Kwalifikacje odwołane

Severin Freund wygrał trening przed konkursem w Lillehammer. Najlepszy z Polaków był Stefan Hula, który miał siódmy wynik. Z powodu zmiennej pogody trening przedłużał się i dlatego odwołano planowane na 15:15 kwalifikacje. W pierwszej serii wystąpi 73 zawodników. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 16.45
W sobotnie przedpołudnie organizatorzy i przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej obecni w Lillehammer postanowili przenieść rywalizację ze skoczni dużej na normalną. Na mniejszym obiekcie w piątek udało się rozegrać pierwszy w sezonie konkurs kobiet. Na dużej skoczni wiatr sprawiał zawodnikom większe problemy.

Oczywiście zmienne podmuchy dokuczały skoczkom i na obiekcie HS 100. Trening trwał długo, szczególnie w pierwszej fazie, ale ostatecznie udało się go przeprowadzić.

Najlepszy był Stefan Hula, który skoczył 88,5 m.

Poza Hulą, któremu 88,5 m dało 7. miejsce, Polacy wypadli przeciętnie. Maciej Kot miał 20. wynik (87,5 m), Piotr Żyła był 33. (85 m), Kamil Stoch zajął 41. miejsce (88,5 m, ale z wyższego rozbiegu), Klemens Murańka został sklasyfikowany na 45. pozycji (81,5 m), Jan Ziobro na 47. (80 m), a Dawid Kubacki na 65. miejscu (78).

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]