Turniej Czterech Skoczni. Pięciu Polaków w konkursie w Bischofshofen

Pięciu Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł, wystąpi w ostatnim konkursie tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W kwalifikacjach przepadł tylko Krzysztof Biegun. Wygrał lider Pucharu Świata Michael Hayboeck. Początek zawodów we wtorek o 16.30. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl.
23-letni Austriak skoczył 137,5 metra. Drugi był lider Turnieju Czterech Skoczni Stefan Kraft, który skoczył o metr krócej od rodaka. Trzecie miejsce zajął Norweg Anders Jacobsen, autor najdłuższego skoku - 139,5 m.

Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który wylądował na 135. m, co dało mu dziewiąte miejsce. 13. był Kamil Stoch po skoku na odległość 129,5 m. 21. miejsce zajął Dawid Kubacki (126,5 m), 48. był Bartłomiej Kłusek (119 m), 49. Aleksander Zniszczoł (120 m). W kwalifikacjach przepadł tylko Krzysztof Biegun, który skoczył 116.5 m i zajął 54. lokatę.

Ze skoku zrezygnował Szwajcar Simon Ammann.

Pary Polaków w systemie KO w Bischofshofen:

Dmitrij Wasiljew (Rosja) - Dawid Kubacki

Marinus Kraus (Niemcy) - Kamil Stoch

Ilmir Hazetdinow (Rosja) - Piotr Żyła

Bartłomiej Kłusek - Anders Jacobsen (Norwegia)

Aleksander Zniszczoł - Stefan Kraft (Austria)

Czołówka kwalifikacji w Bischofshofen:

***

We wtorek rozpocznie się ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen. Relacja na żywo w Sport.pl.

Na czele klasyfikacji generalnej jest dwóch Austriaków - Stefan Kraft - 835,4 pkt i Michael Hayboeck - 812,3. Trzeci jest Słoweniec Peter Prevc - 806. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który jest 8.