Sport.pl

PŚ w Kuusamo. Bardal wygrał kwalifikacje. Czterech Polaków w konkursie

Tylko czterech reprezentantów Polski wywalczyło awans do piątkowego konkursu indywidualnego na obiekcie HS 142 w Kuusamo. Najdalej w kwalifikacjach lądował aktualny mistrz świata ze skoczni normalnej - Anders Bardal.
32-letni Norweg poszybował na odległość 140,5 metra. O ponad dziesięć punktów pokonał drugiego Anssi Koivurantę (133,5 metra), który prowadził przez znaczną część serii kwalifikacyjnej. Trzecią pozycję wywalczył Severin Freund (131,5 metra).

Wysoko uplasowali się także doświadczeni Andreas Kofler (132 metry) oraz Jakub Janda (136 metrów). Tuż za nimi znalazł się najlepszy z Polaków - Krzysztof Biegun. Zeszłoroczny triumfator konkursu w Klingenthal, uzyskał 130,5 metra.

W jutrzejszych zawodach obejrzymy jeszcze trzech biało-czerwonych. Będą to: Dawid Kubacki (118 metrów), Piotr Żyła (112 metrów) oraz Aleksander Zniszczoł (123 metry). Wszyscy zajęli jednak odległe lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Pechowe 41. miejsce przypadło Maciejowi Kotowi. Podopieczny Łukasza Kruczka skoczył 115,5 metra. Sztuka awansu nie udała się również Janowi Ziobrze (99,5 metra) oraz Stefanowi Huli (101,5 metra).

Warto odnotować, iż w piątek na starcie zobaczymy m.in. trzech doskonale znanych Finów, którzy powracają do rywalizacji wśród najlepszych. Mowa o Ville Larinto, Harri Ollim oraz Janne Ahonenie.

Spośród skoczków, którzy zajęli miejsca w czołowej "10" w Klingenthal, zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Andreas Wellinger (144,5 metra). Z treningowego skoku zrezygnowali Noriaki Kasai oraz Roman Koudelka.

PozycjaImię i nazwiskoNarodowośćOdległośćNota
1.BARDAL, AndersNOR140.5164.4
2.KOIVURANTA, AnssiFIN133.5153.6
3.FREUND, SeverinGER131.5148.9
4.KOFLER, AndreasAUT132.0146.6
5.JANDA, JakubCZE136.0145.7
6.BIEGUN, KrzysztofPOL130.5141.3
7.ASIKAINEN, LauriFIN133.0139.5
8.SCHLIERENZAUER, GregorAUT121.5138.5
9.BOYARINTSEV, VladislavRUS132.5137.4
10.LANISEK, AnzeSLO137.5136.6
26.KUBACKI, DawidPOL118.0121.4
28.ZYLA, PiotrPOL112.0121.2
34.ZNISZCZOL, AleksanderPOL123.0115.7
41KOT, MaciejPOL115.5109.6
50ZIOBRO, JanPOL99.596.2
56HULA, StefanPOL101.579.4


Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl >




Więcej o:
  • Skoki - Puchar Świata

    lp. zawodnik punkty
    1 Stefan Kraft 1613
    2 Karl Geiger 1495
    3 Dawid Kubacki 1131
    4 Ryoyu Kobayashi 1099
    5 Kamil Stoch 895
    6 Marius Lindvik 834
    7 Stephan Leyhe 828
    8 Daniel Andre Tande 695
    9 Peter Prevc 644
    10 Piotr Żyła 604
    37 Jakub Wolny 58
    43 Maciej Kot 37
    46 Stefan Hula 31
    51 Aleksander Zniszczoł 18
    61 Klemens Murańka 8

    • Lider PŚ
  • Skoki - Puchar Narodów

    lp. kraj punkty
    1 Austria 4720
    2 Niemcy 4578
    3 Norwegia 3975
    4 Polska 3832
    5 Słowenia 3437
    6 Japonia 3123
    7 Szwajcaria 698
    8 Czechy 335
    9 Finlandia 229
    10 Rosja 155
    11 Bułgaria 48
    12 Kanada 20
    13 USA 14
    14 Estonia 11
    15 Kazachstan 9
    16 Włochy 0
    16 Korea 0
    16 Ukraina 0

    • Lider PŚ
  • Skoki - TCS

    lp. zawodnik punkty
    1 Dawid Kubacki 1131.6
    2 Marius Lindvik 1111
    3 Karl Geiger 1108.4
    4 Ryoyu Kobayashi 1096
    5 Stefan Kraft 1086
    6 Johann Andre Forfang 1051
    7 Domen Prevc 1050.9
    8 Peter Prevc 1048.8
    9 Daiki Ito 1039
    10 Stephan Leyhe 1037.5
    13 Kamil Stoch 1023.6
    14 Piotr Żyła 1016.7
    31 Maciej Kot 571.9
    35 Stefan Hula 506

    • Lider turnieju
Komentarze (15)
PŚ w Kuusamo. Bardal wygrał kwalifikacje. Czterech Polaków w konkursie
Zaloguj się
  • glinatexzczerskiej59

    Oceniono 70 razy 70

    Na Stefanie można polegać jak na Zawiszy. Zawsze zaliczy bulę i już ma po konkursie.

  • dawidf666

    Oceniono 38 razy 32

    Nie można mieć wszystkiego, albo skoki albo piłka nożna.

  • kibicacmilan

    Oceniono 32 razy 28

    To że reszta słabo mnie nie dziwi,ale martwi mnie Kot który słabo się spisuje a stać go na więcej.

  • Rot Rotowski

    Oceniono 31 razy 19

    Czekajcie...czyi to cytat?
    "Polska potęgą w skokach"...hmm...

  • yosemitesam

    Oceniono 26 razy 12

    Bez Stocha jestesmy w czarnej doopie, chyba ze szczyt formy szykowany jest na T4S.

  • Katarzyna Figuła

    Oceniono 11 razy 9

    Na szcescie to dopiero poczatek ale to pokazuje ze nie moga na zawody praktycznie jezdzic ci sami zawodnicy bo czuja sie zbyt pewnie co jakis czas trzeba robic roszady :)
    A co do stefanka to jest paranoja chlop od paru sezonow nic nwm jak to sie dziej ze on jest powolywany jeszcze jak by byl mlody to dobra no ale podobno jego zona szyje stroje dla kadry czy cos ;)
    Janek musi naspokojnie potrenowac w kraju z kubackim no niestety kubacki ma wybicie i predkosc ale lot katastrofa zbyt biernie niestety skoczka z niego najrawdopodobniej nie bedzie chyba ze srednie skocznie k70 :)
    SkonczyLEM :)

  • zebrzec

    Oceniono 18 razy 6

    Nie cche uprawiać czarnowidztwa ale cos mi się zdaje, że po udanym nadzwyczaj ze wzgledu na Stocha sezonie, nasi zaczęli chodzic z rękoma w kieszeniach jak to w naszym stylu bywa i nie przygotowali sie zbytnio do obecnego sezonu. Na domiar Stoch ma kontuzje i... może być kupa w sosie własnym

  • jogadorkp

    Oceniono 4 razy 4

    Hula-Bula

  • ladychapel

    Oceniono 4 razy 2

    Co roku jesteśmy przygotowani nadzwyczajnie do sezonu zimowego. Nie przewidujemy jednak tego, że inni przygotowani są lepiej... Mateja i Bachleda mają godnych następców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX