Skoki narciarskie. Kiepska postawa Polaków w Willingen. Tylko trzech naszych w konkursie

Polacy fatalnie spisali się podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu skoków w Willingen. W zawodach zobaczymy tylko trzech naszych reprezentantów, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Maciej Kot i Stefan Hula nie weszli do najlepszej pięćdziesiątki.
Kwalifikacje rozpoczął Szwajcar Pascal Kaelin i to on przez długi czas prowadził. Na skok pierwszego z naszych reprezentantów musieliśmy trochę poczekać, bo dopiero z 28. numerem na belce usiadł Stefan Hula. Polak zaliczył ledwie 116 metrów, co, jak się później, okazało nie wystarczyło do tego, by awansować do konkursu głównego.

Dawid Kubacki, który skakał jako czterdziesty, poleciał tylko 1,5 metra dalej od pierwszego z naszych reprezentantów. Szczęśliwie zapewniło mu to awans z ostatniego miejsca. Nieco lepiej spisał się Piotr Żyła, który z odległością 123 metrów uplasował się na 24. lokacie.

Najsłabiej z naszych skoczków spisał się niestety Maciej Kot. Jego 114,5 metra było jedną ze słabszych odległości tego dnia i dało mu zaledwie 46. lokatę. Kamil Stoch, który nie musiał zapewniać sobie kwalifikacji, podobnie jak Piotr Żyła skoczył na odległość 123. metrów.

Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę. Jutro o 14 początek konkursu drużynowego z udziałem Polaków. Relację na żywo będzie można śledzić na sport.pl oraz na smartfonach dzięki naszej aplikacji Sport.pl LIVE ?