Turniej Czterech Skoczni. Kofler zdyskwalifikowany, Stoch awansował

:
-
Po drugim skoku w Oberstdorfie za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Andreas Kofler. Oznacza to, że Kamil Stoch i pozostali Polacy awansowali o jedno oczko - najlepszy polski skoczek skończył więc konkurs na 13. miejscu.
Z wyników konkursu wymazano tylko skok Austriaka z drugiej serii - oznacza to, że Kofler zachował do klasyfikacji generalnej TCS punkty tylko z pierwszej serii.

Austriacki skoczek skończył zawody na 30. miejscu, co oznacza awans wszystkich skoczków znajdujących się za nim o jedno miejsce. Tym samym Stoch ostatecznie zajął 13. miejsce, Stefan Hula 21., Dawid Kubacki 26., a Klemens Murańka 28.

Stoch zawiódł w drugiej serii

Konkurs wygrał rewelacyjny Norweg Anders Jacobsen. Za nim uplasowali się Schlierenzauer i Freund. Stoch był najlepszy, ale na razie tylko w serii próbnej. W zawodach skakał w środku stawki i w pierwszej serii, mimo niekorzystnego dość mocnego wiatru w plecy, pofrunął za 130. metr i długo był liderem. Wyprzedziło go tylko czterech skoczków. W drugiej serii Polak skoczył tylko 125 metrów i wypadł z pierwszej dziesiątki.

Następny konkurs odbędzie się 1 stycznia w Ga-Pa. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.