Puchar 安iata. K堯tnia po meczu Polski z W這chami

Po dw鏂h setach pi徠kowego meczu z Polsk W這chy prowadzi造 2:0 i pewnie zmierza造 po zwyci瘰two. By mo瞠 dlatego ostateczna pora磬a 2:3 okaza豉 si dla siatkarzy z P馧wyspu Apeni雟kiego tak bolesna - po zako鎍zeniu spotkania wywo豉li pot篹n k堯tni, kt鏎a mog豉 sko鎍zy si b鎩k.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Gorąco było już w trakcie meczu, gdy Włosi przybrali agresywną i arogancką postawę, wielokrotnie starając się sprowokować Polaków. Najbardziej narzekali po pi販e kończącej trzeciego seta, wygranego przez Polskę 25:23 - długo zarzekali się, że biało-czerwoni wyrzucili piłkę w aut. Ale do bezpośredniej konfrontacji doszło dopiero po zakończeniu piątego seta.

To wtedy Dragan Travica zaczepił Michała Kubiaka, czym wzniecił dużą kłótnię. Siatkarzy - nie tylko Travicę i Kubiaka, ale też Alessandro Freia, Zbigniewa Bartmana i Bartosza Kurka - musiał rozdzielać trener Andrea Anastasi, który wraz z Andreą Gardinim zapobiegł bójce.

Na dwa mecze przed końcem Pucharu Świata Polska znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie biało-czerwoni potrzebują jednego punktu. W sobotę o 7 rano grają z Brazylią (relacja na żywo w Sport.pl), a w nocy z soboty na niedzielę o godz. 3 z Rosją.

Co musi się stać, by Polska awansowała na Igrzyska? 

Wi璚ej o: