Młode polskie siatkarki z medalem mistrzostw Europy. Duży sukces

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 19 zakończyła udział w tegorocznych mistrzostwach Europy zwycięstwem i tym samym wywalczyła brązowy medal. Polki w meczu o 3. miejsce niespodziewanie pokonały rówieśniczki z Holandii 3:1 (25:16, 24:26, 27:25, 25:21).

Za reprezentantkami Polski udany turniej w Macedonii Północnej. Podopieczne Wiesława Popika w fazie grupowej poniosły tylko jedną porażkę (z Włochami) i pewnie awansowały do strefy medalowej. Podczas spotkań grupowych Polki wygrały z Grecją (3:0), Słowenią (3:0), Finlandią (3:2) oraz Macedonia Północna (3:0). W półfinale przegrały z Serbią i w niedzielę zawalczyły o brązowy medal.

Zobacz wideo Kibicowski fenomen MŚ siatkarzy. Fani z Tunezji zrobili furorę w Spodku

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 19 z brązowym medalem ME. Ograły Holenderki

Reprezentantki Polski mecz o brązowy medal rozpoczęły od efektownej wygranej w pierwszej partii 25:16. W kolejnych fazach meczu emocji było już nieco więcej. W drugim secie do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była gra na przewagi, w której minimalnie lepsze okazały się Holenderki i doprowadziły do wyrównania w całym meczu

Trzecia odsłona to znów wyrównana gra i set rozstrzygany na przewagi. Tym razem jednak na korzyść Polek, które wygrały 27:25 i wyszły na prowadzenie w rywalizacji o brąz. W decydującej partii było już nieco spokojniej. Siatkarki Wiesława Popika kontrolowały przebieg meczu i w pewnym momencie miały już cztery punkty przewagi nad swoimi przeciwniczkami. Polki dowiozły prowadzenie do końca i ostatecznie wygrały seta 25:21 i w całym meczu okazały się lepsze od Holenderek 3:1. Tym samym nasza reprezentacja do lat 19 zakończyła całe zmagania na trzecim miejscu.

Sukces młodych siatkarek z pewnością może pozwalać pozytywnie patrzeć w przyszłość. Ostatnie wielkie sukcesy w polskiej siatkówce żeńskiej miały miejsce kilka ładnych lat temu i cieszy fakt, że rośnie kolejne zdolne pokolenie siatkarek. 

Holandia U19 - Polska U19 1:3 (16:25, 26:24, 25:27, 21:25)

Więcej o: