Prasa po Polska - Serbia: To było wykonywanie wyroku

Przez pierwsze dwa sety to nie była walka, to było wykonywanie wyroku na naszej drużynie. Serbki wprost zdemolowały zespół trenera Alojzego Świderka - tylko takie rzeczy można wyczytać w piątkowej prasie po odpadnięciu polskich siatkarek w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Gazeta Wyborcza: Serbskie lanie. Złotka wracają do domu ?

Nie będzie kolejnego podium mistrzostw Europy. Wyraźnie słabsze, momentami niemiłosierne obijane polskie siatkarki przegrały ćwierćfinał z Serbią 0:3. Kibice biorący siatkówkę sercem a nie rozumem liczyli na piąty z rzędu półfinał Euro. Sporym grupom śmiałków, a część z nich ruszyła za biało-czerwonymi do Serbii, marzyło się nawet trzecie w ostatnich latach złoto. Jeśli w oczach Polek nie było strachu, to na pewno bezradność.

Polska: Serbska lekcja dla polskich siatkarek ?

Polskie siatkarki nie zdobędą tytułu jak w 2003 czy w 2005 roku, nie powtórzą nawet sukcesu z Łodzi z 2009 r., kiedy zdobyły brąz. Przez pierwsze dwa sety to nie była walka, to było wykonywanie wyroku na naszej drużynie. Serbki wprost zdemolowały zespół trenera Alojzego Świderka.

Rzeczpospolita: Smutny powrót z niczym ?

Polki przegrały z Serbią 0:3 w ćwierćfinale mistrzostw Europy i wracają z Belgradu niepewne swych olimpijskich losów. Tylko awans do finału dawał prawo startu w Pucharze Świata w Japonii, gdzie jesienią rozpocznie się walka o igrzyska w Londynie. Kiedyś z Serbią wygrywaliśmy, a trener Zoran Terzić kłaniał się nisko Andrzejowi Niemczykowi i podkreślał klasę Małgorzaty Glinki. Ale w polskiej żeńskiej siatkówce zmieniło się dużo.

Przegląd Sportowy: Nie miały szans ?

Ten mecz rozegra się w głowach. Wygra ta drużyna, która wytrzyma wojnę nerwów - zapowiadała przed spotkaniem z Serbią Katarzyna Skowrońska-Dolata. Wczoraj w hali Pionir w Belgradzie tylko ona stanęła na wysokości zadania. Zdobyła 21 punktów, mocno zagrywała, kończyła ataki i próbowała jak mogła mobilizować mniej doświadczone koleżanki. Nie pomogło. Polkom zabrakło wiary, determinacji i przede wszystkim umiejętności, by zatrzymać faworyzowane gospodynie.

Super Express: Koniec marzeń o medalu ?

Najpierw były trzy zwycięstwa grupowe nad słabiutkimi rywalkami. Kiedy jednak przyszło do prawdziwej wojny, polskie siatkarki łatwo padły w konfrontacji z Serbkami. Gospodynie mistrzostw Europy rozbiły nas wczoraj 3:0 i bez trudu awansowały do półfinału.

Fakt: Walczyły tylko w jednym secie ?

Klęska siatkarek w meczu o półfinał mistrzostw Europy. Serbki dużo lepsze! Pierwszy set wyglądał fatalnie. Tylko w tej partii Serbki zdobyły sześć punktów blokiem - Polki żadnego! W drugim secie nie było lepiej.

Odmieniona kadra siatkarek. Poznaj nowe zawodniczki (ZDJĘCIA) ?

Po meczu z Serbią: Wszystko na opak! ?