Jakub Kochanowski i Wilfredo Leon pomagają najbardziej - pękła setka w #StrojeZaAsy

W fazie grupowej siatkarskich mistrzostw Europy Polacy zaserwowali 34 asy, co oznacza, że w puli strojów dla młodych zawodniczek i zawodników Sport.pl zgromadził już 102 komplety. Najskuteczniejsi pod względem asów w drużynie Vitala Heynena są w tej chwili Jakub Kochanowski i Wilfredo Leon.

Akcja #StrojeZaAsy rozpoczęła się 2 września i potrwa do końca mistrzostw, czyli do 19 września. Polacy wygrali dotychczas pięć spotkań i zajęli pierwsze miejsce w grupie A, w 1/8 finału ich rywalem będzie Finlandia.

Kibicując Polakom w ich drodze po medal, dzięki akcji #StrojeZaAsy zyskaliśmy dodatkowy wymiar kibicowania - każdy as oznacza trzy komplety strojów dla młodych siatkarzy, punktowa zagrywka stała się wyczekiwanym zagraniem Polaków. W tej chwili w puli są już 102 stroje.

Kto z naszych siatkarzy był pod tym względem najlepszy w fazie grupowej? Po podliczeniu statystyk okazuje się, że jednego lidera nie ma - po osiem asów zaserwowali Jakub Kochanowski i Wilfredo Leon. Obaj mieli po jednym spotkaniu, w którym zaliczyli po pięć asów - Kochanowskiemu udało się to w inauguracyjnym meczu z Portugalią, Leon powtórzył ten wyczyn w kolejnym meczu z Serbią.

W trzecim spotkaniu wyróżnił się z kolei Mateusz Bieniek, który przeciwko Grecji zaliczył trzy asy - w całym turnieju ma sześć punktowych zagrywek i jest trzecim siatkarzem reprezentacji pod tym względem.

Asy polskich siatkarzy w fazie grupowej:

8 - Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon

6 - Mateusz Bieniek
4 - Bartosz Kurek
3 - Łukasz Kaczmarek
2 - Michał Kubiak, Piotr Nowakowski
1 - Grzegorz Łomacz

Mecz Polska - Finlandia w 1/8 finału odbędzie się w sobotę 11 września w Ergo Arenie w Gdańsku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.