Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 w Polsce. "1,2 miliona euro na licencję oraz organizację"

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Piotr Gliński potwierdził organizację Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 w Polsce. Na organizację imprezy przyznano 1,2 miliona euro.

W sierpniu 2020 roku odbyła się pierwsza konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ówczesnej Minister Sportu - Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Poinformowano wtedy o organizacji Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 oraz Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet 2022. Zgodnie z ustaleniami najbliższe ME odbędą się w dniach 1-19 września 2021 roku. Polska współorganizuje turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn odbędą się w Polsce! Ogromna kwota przekazana na realizację projektu

- Pan premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1,2 miliona euro na licencję oraz organizację imprezy - powiedział podczas konferencji prasowej wicepremier Piotr Gliński.  

Mecze CEV EuroVolley 2021 będą rozgrywane w trzech polskich miastach. Spotkania fazy grupowej odbędą się w Krakowie, z kolei faza 1/8 i 1/4 turnieju w Gdańsku. Półfinały, mecze o brązowy medal oraz wielki finał mistrzostw Europy w Katowicach. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów, w tym około 6-10 z udziałem reprezentacji Polski. Turniej rozpocznie się 1 września w fińskim Tampere.

Łącznie w mistrzostwa Europy 2021 udział wezmą 24 reprezentacje, które zostaną podzielone na cztery grupy. Gospodarze turnieju, w tym Polska, mają zagwarantowany start w turnieju. Do tego dochodzi osiem najlepszych drużyn z poprzedniej edycji ME. W 2019 roku najlepiej spisały się Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia

Maryna Gąsienica-Daniel na trasie giganta mistrzostw świata w Cortinie d'AmpezzoMaryna poszła na całość. "Cudem to uratowała". "Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce"

Pozostałe dwanaście siatkarskich reprezentacji wyłonią kwalifikacje. Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce mężczyzn będą trzecim takim wydarzeniem organizowanym w Polsce. Wcześniej byliśmy gospodarzem turnieju w 2013 roku z Danią oraz w 2017 roku samodzielnie. 

Więcej o: