ME siatkarzy. Oceny siatkarzy po meczu z Turcją. Jedna "szóstka"

Bartosz Kurek jest dla mnie postacią meczu. Nie zawiódł w żadnym elemencie, ewidentnie to lider drużyny. Cichym bohaterem jest dla mnie także Paweł Zatorski - ocenia polskich siatkarzy po meczu z Turcją (3:1) Ireneusz Mazur, były trener kadry, ekspert Polsatu Sport.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Łukasz Żygadło - 4+ . Choć nie grał wybitnie, zaprezentował się przyzwoicie, solidnie, z punktu widzenia taktyki bez zarzutu. Dołożył do rozegrania dobry blok oraz zagrywkę, mimo że nie ustrzegł się w tym elemencie pojedynczych błędów.

Bartosz Kurek - 6 . Świetnie rozpoczął, zwłaszcza w ataku. Pierwszy wygrany set to głównie jego zasługa. Dołożył do tego dobrą grę w przyjęciu, choć akurat rywal nie celował w niego, a głównie w Michała Winiarskiego. Efektownie serwował, którymi dawał swojej drużynie przewagę na bloku. Ewidentnie to lider drużyny w ataku. Bohater spotkania.

Marcin Możdżonek - 4+ . Zaczął nerwowo, ale z każdą akcją odzyskiwał równowagę. Imponowała mi jego gra blokiem oraz zagrywka. W ataku rozgrywający uruchamiał go rzadziej niż Piotra Nowakowskiego, ale piłki, które dostawał, pewnie kończył.

Jakub Jarosz - 4+ . W cieniu pozostałych kolegów nie był zbyt pewny, na szczęście jego forma nie była aż tak zła, by znacząco odstawał od kolegów, bądź przenosił na nich swoją dzisiejszą dyspozycję. Im dłużej trwał mecz, był pewniejszy i skuteczniejszy.

Michał Winiarski - 5 . Główny cel zagrywek rywala. Starał się być bardzo precyzyjny w dograniu piłki do rozgrywającego, ale nie zawsze mu to wychodziło. Znakomicie za to zagrał w obronie, tak samo dobrze ustawiał się w bloku, był niezwykle skuteczny w ataku. Zmieniony w trzecim secie przez Michała Kubiaka i była to zmiana widoczna. Nie dlatego, że Kubiak grał źle, ale dlatego, że Winiarski jest po prostu trudny do zastąpienia.

Piotr Nowakowski - 5 . Cała gra defensywna na środku siatki koncentrowała się na nim, a on wywiązywał się ze swojej roli perfekcyjnie. Świetnie odczytywał zamiary rywala na siatce, wspaniale wykorzystał swoje warunki fizyczne.

Paweł Zatorski - 5+ . Pewny w przyjęciu, dobrze ustawiający się w obronie, prawdziwa ostoja gry defensywnej. Cichy, nierzucający się w oczy bohater.

Michał Ruciak - Grał zbyt krótko, by go oceniać.

Michał Kubiak - bez oceny. Grał krótko, wszedł wyrwany z kwadratu dla zawodników rezerwowych. Od razu spotkał się z zagrywkami przeciwnika. Dał radę z mocnymi serwisami, z tymi granymi słabiej było nieco gorzej. W ataku większość akcji skończył, ale w sytuacjach stresowych rywale koncentrowali się na jego grze i wyprowadzali kontry po podbiciu go w obronie.

Oceny w skali 1-6

Więcej o: