ME siatkarzy. Prasa po Czechach: Czujemy zapach medalu

PRZEGLĄD PRASY. Po dramatycznym barażu z Czechami, polscy siatkarze awansowali do ćwierćfinału mistrzostw w Europy, w którym o strefę medalową powalczą ze Słowakami. Polskie gazety nie kryją optymizmu przed kolejnymi meczami. Kurek i spółka czują zapach medalu i są o krok od przeprowadzki do Wiednia, gdzie zostaną rozegrane półfinały i finał. Relacja Zczuba i na żywo z ćwierćfinału w Sport.pl od 15

Polska w ćwierćfinale ME. Wszystko o meczu z Czechami

Super Express - "Czujemy zapach medalu"

Lepiej nie mogło się potoczyć. Nasi siatkarzy nie tylko pokonali 3:1 groźnych Czechów w walce o ćwierćfinał, ale o półfinał powalczą ze zdecydowanie niżej notowanymi Słowakami - relacjonuje czwartkowy Super Express.

Rzeczpospolia - "Bliżej Wiednia"

Anastasi reagował wczoraj z dużym refleksem. O tym, że polscy siatkarze wydarli z gardła Czechom wygraną w trzecim secie zadecydowali bowiem w dużej mierze Kubiak i Jarosz. Włoski trener jest zadowolony, bo wygrała jego taktyka i to, w jaki sposób realizowali ją zawodnicy. W tym meczu ogromną rolę odegrali środkowi, szczególnie Piotr Nowakowski, który zdobył 17 punktów. Nie byłoby takich statystyk, gdyby nie Żygadło, który zdecydował się na tak odważną grę - analizuje decydującą partię dziennikarz Rzeczpospolitej.

Przegląd Sportowy - "Narodziny drużyny"

Najgorętsze w tym roku 38 minut polskiej siatkówki przesądziło o tym, że powalczymy ze Słowacja o awans do półfinału mistrzostw Europy! W trzeciej partii Polacy przegrywali już 14:20, by w nieprawdopodobnych okolicznościach odrodzić się i odnieść bezcenne zwycięstwo. W kluczowych momentach tej partii mieliśmy wrażenie, że wszystkie 79 gorących źródeł z Karlovych Varów bije w rozgrzanej do czerwoności KV Arenie. Na szczęście biły dla Polski, która wstała z kolan, choć chyba nikt w tym momencie już się tego nie spodziewał - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Fakt - "Złamali Czechów"

Trzeci set keczu polskich siatkarzy z Czechami będziemy długo wspominać. Gospodarze prowadzili już 20:14, gdy nagle nasi zaczęli odrabiać straty. Do boju poderwał kolegów Kubiak mocnymi mocnymi zagrywkami, coraz częściej blokowaliśmy rywali - relacjonuje Fakt.

Gazeta Wyborcza - " Zatrzymali kanoniera, zagrają o półfinał"

Sytuacja była krytyczna, wydawało się, że Polaków w pojedynkę rozstrzela fenomenalny solista Jan Stokr. Ale siatkarze przetrwali nawałnicę, podnieśli się i pokonali Czechy 3:1. W nagrodę rzucą się w czwartek na Słowację. Z tak teoretycznie słabym, nieprzyzwyczajonym do gry o wielką stawkę rywalem o strefę medalową prestiżowej imprezy nie walczyli od bardzo dawna - opisuje Gazeta Wyborcza.

Mazur o fazie grupowej ME siatkarzy: Polacy grają w kratkę, ale będą się liczyć w walce o medale

Więcej o: