Grand Prix siatkarek. Trener zadowolony mimo porażki

Polska przegrała z Brazylią 1:3 w swoim drugim meczu rundy finałowej cyklu World Grand Prix. Mimo porażki trener naszej reprezentacji Jerzy Matlak jest zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych. - Dwa tygodnie temu w meczu z tymi samymi rywalkami było znacznie gorzej niż dzisiaj - powiedział szkoleniowiec.

Polskie siatkarki w pierwszym meczu z wielkimi faworytkami całego cyklu przegrały gładko 0:3, jednak w czwartkowym spotkaniu zagrały na maksimum swoich możliwości, dzięki czemu wygrały drugiego seta. - Graliśmy z Brazylią dwa tygodnie temu i było znacznie gorzej niż dzisiaj - powiedział po meczu Matlak.

- Zrobiliśmy postęp, ale wciąż mamy dużo do zrobienia. Mam nadzieję, że w kolejnych dniach będziemy się prezentować znacznie lepiej - dodał szkoleniowiec.

Aż tak zadowolona z gry nie była kapitan naszej drużyny Katarzyna Skowrońska-Dolata: - Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie dla nas bardzo ciężki. Po tym, jak przegraliśmy wczorajsze spotkanie, miałam nadzieję, że będziemy w stanie zagrać lepiej. Niestety nie udało nam się tego dokonać, ale wciąż jest nadzieja - powiedziała siatkarka.

Wszystko o przegranym meczu z Brazylią znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: