Siatkówka. Prasa po triumfie w Lidze Światowej: Polaków cud światowy

PRZEGLĄD PRASY. Poniedziałkowe dzienniki zgodnie oddają cześć polskiej reprezentacji, która w niedzielę wywalczyła historyczne trzecie miejsce w finale Ligi Światowej. Co nie udało się największym gwiazdom polskiej siatkówki, udało się młodej kadrze na czele z Bartoszem Kurkiem. Polacy za triumf zainkasują łączenie 300 tysięcy dolarów.

Przegląd Sportowy: Polaków cud światowy

Koniec ery Brazylii. Sukces Polski, ale...

Początki piekielnie trudne, koniec radosny - krzyczy na pierwszej stronie poniedziałkowy Przegląd Sportowy. - W rezerwowym składzie, na dodatek pozbawieni pechowo kontuzjowanego Bartmana, tylko cudem awansując do półfinału biało-czerwoni wywalczyli miano trzeciej drużyny Ligi Światowej. Dziennik przypomina także o pobitym w sobotę rekordzie Piotra Gruszki, który rozegrał w kadrze już 150 spotkań i występował we wszystkich pięciu finałowych turniejach Ligi Światowej.

Polska "The Times": Polacy z historycznym brązem, warto było czekać do końca

Po półfinałowej porażce biało-czerwoni nie rozpaczali, lecz skupili się na meczu o brąz z Argentyną. Wielkim sukcesem Polacy zwieńczyli swój występ w turnieju, w którym wiodło się im raz lepiej, raz gorzej - relacjonuje niedzielne popołudnie dziennik.

Fakt: Mamy medal Ligi Światowej!

- Przed turniejem obiecałem moim zawodnikom, że zrobię moim telefonem zdjęcie na podium. Zawodnicy uwierzyli w moją filozofię trenerską - cytuje trenera Anastasiego "Fakt". Selekcjoner słowa dotrzymał.

LŚ: Droga Polaków do brązowego medalu [GALERIA]

 

Rzeczpospolita: Wyśnione podium

- Najsłabsza drużyna w ostatnich latach dokonała tego, czego nie mogła ta bardziej utalentowana - mówi Rzeczpospolitej jeden z działaczy PZPS. Lepiej byłoby, żeby nikt z brązowych medalistów tego nie słyszał.

- Robiliście nas atakiem, my zagraliśmy bardzo źle - mówi na łamach gazety argentyński szkoleniowiec Javier Weber.

Super Express: Wściekli Polacy roznieśli Argentynę

Po przegranym 1:3 półfinale z Rosjanami aż roznosiła ich sportowa złość. Wyładowali ją w meczu o 3. miejsce roznosząc Argentyńczyków. Gładkie zwycięstwo 3:0 dało naszym siatkarzom pierwszy medal Ligi Światowej w historii. Za brąz światowa federacja wypłaci Polsce nagrodę 300 tysięcy dolarów - relacjonuje Super Express.

Gazeta Wyborcza: Siatkarze na medal

W 14. występie w Lidze Światowej Polacy wreszcie stanęli na podium. Do trzeciego miejsca poprowadził ich fenomenalny Bartosz Kurek - czytamy na pierwszej stronie poniedziałkowego dodatku sportowego Gazety Wyborczej.

Metro: Mamy drużynę na medal!

Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Daniel Pliński - wszyscy próbowali przez długie lata, ale żadnemu się nie udało. Historyczny, bo pierwszy, medal prestiżowych rozgrywek, w których biorą udział wszystkie najlepsze drużyny świata, zdobyli dopiero ich młodsi koledzy - zauważa w relacji dziennik "Metro".

Niesamowicie polscy kibice w Ergo Arenie

 

To już koniec Samby? Rosjanie wygrali Ligę Światową  ?

Więcej o: