Liga Światowa. Anastasi odsłonił karty

Selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi ogłosił skład reprezentacji na pierwsze mecze w Lidze Światowej. W piątek i sobotę w Łodzi biało-czerwoni zagrają z mistrzami olimpijskimi - siatkarzami USA.

Twoi znajomi już nas lubią. Facebook.com/Sportpl ?

Zagrają eksperymentalnie, bo po tygodniu treningów na nowej pozycji w roli atakującego zadebiutuje Zbigniew Bartman. 24-letni mistrz Europy z Izmiru ma być antidotum na "dziurawe" prawe skrzydło reprezentacji. Przynajmniej do czasu powrotu Mariusza Wlazłego albo mistrzowskiej formy Piotra Gruszki. Kapitan kadry nie grał przez ostatnie pół roku, przeszedł operację ramienia. Obok Bartmana na ataku wystąpi były już zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY Jakub Jarosz.

Więcej niespodzianek nie ma, bo włoski trener zapowiedział już wcześniej, że w rozegraniu postawi na doświadczenie. Pozwolił wrócić do reprezentacji Łukaszowi Żygadle - banicie, który we Włoszech w barwach Trentino Volley kolekcjonuje najważniejsze puchary. Anastasi docenia doświadczenie niemal 32-letniego zawodnika, mimo że ten w ekipie mistrzów Włoch głównie grzeje ławkę. Podobnie jak Paweł Woicki w Skrze Bełchatów. I jeden (wicemistrz świata), i drugi (mistrz Europy) doświadczeniem znacznie przewyższają młodego Fabiana Drzyzgę, dawno okrzykniętego nadzieją polskiej siatkówki. Temu Anastasi nie przeczy i podkreśla, że na siatkarza AZS-u Częstochowa jeszcze przyjdzie czas.

W składzie znalazł się także środkowy Marcin Możdżonek, który trenował w Spale z urazem stawu skokowego. Kontuzji zawodnik Skry Bełchatów nabawił się w grudniu, a mimo to grał przez cztery miesiące. Może więc i tym razem uraz nie stanie mu na przeszkodzie, by pokazać się w Atlas Arenie, która jest drugim domem Skry. W niej mistrzowie Polski rozgrywają mecze Ligi Mistrzów. Liga Światowa ruszy w piątek o 20.30. Drugi mecz w sobotę o 17.00.

Reprezentacja Polski na mecze Ligi Światowej z USA w Łodzi:

rozgrywający: Paweł Woicki, Łukasz Żygadło

atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz

środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Grzegorz Kosok

przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Bąkiewicz, Michał Kubiak

libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

Transfer Jarosza ?

Więcej o: