Siatkówka. Anastasi: Gwiazdy nie muszą wrócić do kadry

PRZEGLĄD PRASY. - Nikt nie będzie wybierał sobie momentu, kiedy może wrócić do kadry. To tak nie działa. Jeśli chcą odpoczywać, to niech odpoczywają. Nie usunę dobrego zawodnika tylko dlatego, że wraca ten, który coś kiedyś osiągnął - mówi Andrea Anastasi w rozmowie z ?Polska. The Times?.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Nowy selekcjoner kadry siatkarzy Andrea Anastasi już na początku pracy w Polsce spotkał się z problemami. Grupa doświadczonych zawodników poprosiła o odpoczynek od reprezentacji z powodu przepracowania. Na 25-osobowej liście powołań na Ligę Światową nie ma Pawła Zagumnego, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego i Daniela Plińskiego. Anastasi nie robi jednak z tego tragedii.

- Dla mnie nie liczą się doświadczenie i nazwiska. Liczy się to, co tu i teraz - przekonuje Włoch.

- W moim zespole nikt nie ma zarezerwowanego miejsca i każdy musi na nie uczciwie zapracować. Nikt nie będzie wybierał sobie momentu, kiedy może wrócić do kadry. To tak nie działa. Jeśli chcą odpoczywać, to niech odpoczywają. Ale niech nie sądzą, że miejsce w kadrze mają pewne i kiedy wrócą, to miejsce dostaną bez walki. Nie usunę dobrego zawodnika tylko dlatego, że wraca ten, który coś kiedyś osiągnął - ostrzega Anastasi w wywiadzie z "Polska The Times".

Anastasi: Znajdziemy nowego Pawła Zagumnego ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA