Siatkówka. Ruszyła sprzedaż biletów na Ligę Światową

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na tegoroczne mecze Ligi Światowej w Polsce. Od wtorku można kupować wejściówki na spotkania z mistrzami olimpijskimi - USA. W piątek ruszy sprzedaż biletów na mecze z Brazylią i Portoryko.

27 i 28 maja w Łodzi biało-czerwoni podejmować będą reprezentację Stanów Zjednoczonych. Tym spotkaniem Polacy zainaugurują występy w "światówce", której finał w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Bilety na wszystkie spotkania reprezentacji Polski można kupić poprzez stronę www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych TicketPro na terenie całego kraju.

Bilety na mecze w Atlas Arenie podzielono na pięć kategorii. Ich cena rośnie od 50 za V kategorię, przez 80, 100 i 120 do 140 zł za kategorię I. Na niektórych sektorach brakuje już miejsc.

W piątek 4 marca rozpocznie się sprzedaż wejściówek na pozostałe mecze rundy interkontynentalnej Ligi Światowej w Polsce - spotkania Polska - Portoryko w Płocku oraz Polska - Brazylia w Katowicach.

Tegoroczny turniej finałowy, który w dniach 13-17 lipca odbędzie się w hali Ergo Arena, ugości nie cztery czy sześć zespołów, jak do tej pory, ale osiem. Udział w nim Polacy - jako gospodarze - mają zagwarantowany. Dlatego najpewniej dopiero na tym etapie zobaczymy polską kadrę w najsilniejszym składzie. Wcześniej nowo powołany trener Andrea Anastasi może dać odpocząć największym asom kadry, jednocześnie najbardziej wyeksploatowanym w klubach. Włoch stoi więc przed dylematem zapewnienia godnego widowiska dla polskich kibiców i odpowiedniego przygotowania zespołu, co oznacza także wysłanie kilku siatkarzy na urlopy.

Liga światowa rozpocznie się zaledwie ok 3 tygodnie po zakończeniu rozgrywek ligowych (finał PlusLigi wypadnie 4 lub 7 maja). O tym, kto pojedzie na wakacje, Anasiasi zdecyduje dopiero po osobistych rozmowach z zawodnikami. Teraz Włoch przebywa w swojej ojczyźnie. Do Polski znów przyjedzie w marcu. Spędzi tu 10 dni. W tym czasie zdecyduje też, kto znajdzie się w składzie 5 zawodników powołanych na Ligę. Do końca marca Anastasi musi podać szeroką kadrę. W maju wykreśli w tej listy kolejne 4 nazwiska.

Podium Ligi Światowej to cel jaki PZPS postawił przed Włochem przed podpisaniem z nim kontraktu 23 lutego. Priorytetem ma być dla niego jednak kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie.

Możemy wygrywać z każdym - mówi Igor Yudin  ?

Więcej o: