Siatkówka. Matlak zostaje z kadrą!

Zarząd PZPS postanowił, że Jerzy Matlak pozostanie na stanowisku trenera polskiej kadry siatkarek. Decyzja zapadła bez konieczności głosowania.

O siatkówce czytaj na blogu Przemysława Iwańczyka ?

Już w zeszłym tygodniu Jerzy Matlak przedstawił raport rozliczający jego dwa sezony pracy z kadrą, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich mistrzostw świata w Japonii. Polki zajęły w imprezie dziewiąte miejsce, co - mimo najlepszego rezultatu od ponad 30. lat - było sporym rozczarowaniem. Solidny raport trenera podobał się jednak Wydziałowi Szkolenia. - To ciekawy, wyjątkowy raport - mówił o dokumencie wiceprezes PZPS Artur Popko  ? . Wydział przyjął go w stosunku 4:3. I wszystko wskazywało na to, że z taką samą aprobatą spotka się szkoleniowiec ze strony 23. członków Zarządu Związku. - Ja będę głosował za Matlakiem - zapowiadał członek Zarządu, wiceprezes Skry Konrad Peichocki.

Obyło się jednak bez głosowania, mimo iż w ostatnich dniach swoją niechęć do Jerzego Matlaka oficjalnie wyrazili kibice. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związeku Piłki Siatkowej, Polkomtelu S.A. i Cyfrowego Polsatu skierowali oni oficjalne pismo ? , z dokładnie wypunktowanymi powodami, dla których Jerzy Matalak powinien zostać zwolniony. Działacze nie wzięli jednak tego pod uwagę.

Być może cięższym argumentem były tu pieniądze, które związek musiałby wypłacić trenerowi w razie rozwiązania umowy. Jedno odszkodowanie niedawno musieli przecież zapłacić. Miesiąc temu ten sam Zarząd zwolnił szkoleniowca polskich siatkarzy - Daniela Castellaniego, który na mistrzostwach z męską kadrą został sklasyfikowany na miejscach 13-18.

Determinacja kibiców: petycja o odwołanie trenera Matlaka. Czy PZPS się ugnie?

Więcej o: