Jerzy Matlak: Szanuję swoje zawodniczki!

Izabela Bełcik, Agata Sawicka, Natalia Bamber - dlaczego tych nazwisk zabrakło wśród powołanych na kolejne zgrupowanie kadry Polski? - Wcale z nich nie rezygnuję - zapewnia Jerzy Matlak i w rozmowie z serwisem Reprezentacja.net wyjaśnia motywy swoich decyzji personalnych.

Teraz młode podopieczne trenera Jerzego Matlaka dostały od sztabu szkoleniowego kilka dni urlopu. 22 czerwca w Kołobrzegu rozpoczyna się następny etap przygotowań polskiej kadry najpierw do turnieju World Grand Prix, a w efekcie końcowym do mistrzostw świata.

Do ekipy, która zagrała w Montreux dołączą starsze i bardziej doświadczone kadrowiczki. Jednak zdaniem niektórych obserwatorów - nie wszystkie. W Kołobrzegu zabraknie między innymi Izabeli Bełcik, Agaty Sawickiej czy Natalii Bamber. Dlaczego? - Ja wcale nie rezygnuję na przykład z Izy Bełcik, ale chcę dać szanse Kasi Skorupie, która w zeszłym roku w związku z kontuzją nie mogła stawić się na zgrupowaniu - mówi Jerzy Matlak.

- Milena Sadurek potrzebuje gry, bo miała długą przerwę, a chcę dać także szansę Asi Wołosz, bo na nią zasługuje. Nie chcę eksperymentować z zawodniczkami, które znam, które wiem na co stać, które szanuję. Nie chcę ich powoływać, trzymać miesiąc czy dwa na zgrupowaniu, a później mówić, że na jakąś imprezę nie pojadą, bo mam inną koncepcję. Za bardzo je szanuję i dlatego koncepcję staram się mieć wcześniej, ale zarówno Izę jak i Agatę Sawicką prosiłem, żeby cały czas były w gotowości, w pogotowiu, więc gdyby coś się stało, gdyby ta koncepcja zawiodła, to natychmiast wrócę do wariantu z każdą z nich - wyjaśnia swoje decyzje personalne Jerzy Matlak i jeszcze raz podkreśla: - Ja ich nie skreślam, daję im po prostu przerwę na chwilę, bo chcę sprawdzić inne zawodniczki. Mam do nich szacunek i rozumiem, ze jeśli dwie równorzędne zawodniczki zasuwają na zgrupowaniu przez miesiąc i przed samą imprezą jedna musi odpaść, bo nie mogę zabrać obu, to tej, która odpada, jest przykro. Chcę takich sytuacji uniknąć, ale poprosiłem je, aby były w pogotowiu bojowym.

Zgrupowanie w Kołobrzegi kadra Jerzego Matlaka rozpocznie 22 czerwca.

Więcej czytaj w serwisie Reprezentacja.net ?

Więcej o: