Siatkówka. Castellani ruchu nie zrobi

Po porażkach z Niemcami Daniel Castellani nie zmieni składu na kolejne mecze Ligi Światowej. Do Argentyny pojadą więc kontuzjowani Łukasz Żygadło i Michał Winiarski.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Uraz Żygadły nie jest poważny, ale dolegliwy. Zapalenie pochewki ścięgna skokowego powoduje olbrzymi ból, a leczenie wymaga czasu. Mimo to rozgrywający wszedł na boisko w rewanżowym spotkaniu w Stuttgarcie, kiedy zupełnie nie radził sobie Grzegorz Łomacz. Winiarski siedział na trybunach, jemu z kolei dokucza kolano. Oba spotkania Polacy przegrali 1:3 i 0:3.

Selekcjoner nie zdecydował się jednak na roszady w szerokim składzie. Na weekendowe spotkania z Argentyną jedzie 14 tych samych zawodników, w meczowej dwunastce najprawdopodobniej zmieni się tylko libero - zagra Paweł Zatorski zamiast Piotra Gacka. Castellani poinformował jednak, że być może na kolejne spotkania z Kubą za dwa tygodnie w Hawanie, dołączą nowi gracze, odpoczywający bądź leczący kontuzje w kraju. W wypowiedzi dla PAP Argentyńczyk mówi, że najbliżej kadry są Paweł Zagumny i Michał Bąkiewicz. Mariusz Wlazły ma być gotowy na rewanżowe spotkania w Polsce, ostatni dołączy do drużyny Daniel Pliński.

"Nie była to gra, do której jesteśmy przyzwyczajeni"

Porażki z Niemcami znacznie pokrzyżowały plany kadry, która w zapowiedziach selekcjonera miała awansować do turnieju finałowego LŚ w argentyńskiej Cordobie. Jeśli siatkarze nie przywiozą kompletu zwycięstw z Argentyny oraz przynajmniej jednego z Kuby, szanse na realizację planu radykalnie zmaleją. - Apeluję o spokój - mówi Sport.pl Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. - Mieliśmy mało czasu na przygotowania, po chłopakach, zwłaszcza po Bartku Kurku, widać, że przeszedł przez mocną siłownię. W poprzednim sezonie też zaczęło się nie najlepiej, a zakończyliśmy mistrzostwem Europy. W tym roku imprezą docelową są mistrzostwa świata, sądzę, że do tego czasu kadra będzie gotowa.

Niemiecka prasa: Zwycięstwa Niemiec ? zachwycające

Więcej o: