Liga Światowa. Siatkarz Resovii w pojedynkę ograł Polaków

Jedyny plus z pierwszego meczu Polaków w Lidze Światowej 2010 to wspaniała gra Georga Grozera, którego w nowym sezonie zobaczymy w naszej lidze - ocenia spotkanie Niemcy - Polska ekspert Sport.pl Przemysław Iwańczyk. Polacy przegrali w sobotę z Niemcami 1:3 (25:23; 18:25; 22:25; 24:26). Kolejny mecz w niedzielę, relacja na żywo w Sport.pl od godziny 15.

26-letni urodzony w Budapeszcie Niemiec tłukł Polaków niemiłosiernie. W każdej konfiguracji - czy to atak, czy zagrywka, czy czasem blok - ze zmienną siłą, przeważnie atomowo, po czym siatkarze Daniela Castellaniego długo zbierali się z niedowierzaniem kręcąc głowami. Grozer Polaków rozniósł, udowadniał, w jak wielkiej cenie jest atletyczna siatkówka połączona z niebywałą intuicją (kiedy trzeba było atakujący gospodarzy plasował aż miło w miejsce, dokąd daleko miał każdy z biało-czerwonych) - pisze na swoim blogu Przemysław Iwańczyk ?.

Po pierwszym meczu zadowoleni i spokojni mogą być jedynie działacze oraz trenerzy Asseco Resovii, którzy zakontraktowali Grozera na nowy sezon. Reszta Polaków, przede wszystkim kibice, miny mają pewnie nietęgie. Oni w tym sezonie oczekują sukcesu nie tylko w mistrzostwach świata, ale i w Lidze Światowej. Do tego w oczekiwaniu na pojedynki z mocną Kubą potrzebne są wygrane z resztą rywali, w tym z Niemcami.

Polacy wyraźnie są na innym etapie niż ich rywale w Stuttgarcie. Dla nich jest to właściwie pierwszy mecz w tym roku o stawkę, do Niemiec nie pojechały gwiazdy - Paweł Zagumny, Daniel Pliński czy Mariusz Wlazły - ale w składzie jest przecież aż siedmiu mistrzów Europy z Turcji.

Niemcy zabrali Polakom wszystkie atuty; przede wszystkim atak (poprzez świetną zagrywkę) i gubiony przez rozgrywającego blok. Drużyna Castellaniego mało grała w pierwszym tempie, a jednostronny w sobotę Grzegorz Łomacz nie miał chwili oddechu, bo jego zmiennik Łukasz Żygadło doznał urazu.

Niby to pierwszy mecz, niby bez znaczenia dla awansu, bo jeszcze 11 spotkań przed Polakami, ale punkty, które uciekły - bezcenne. Oby to był tylko falstart z udanym wyjściem z bloków w niedzielnej powtórce.

Tabela grupy D Ligi Światowej:

Przeczytaj relację z meczu Niemcy - Polska ?

Więcej o: