Siatkówka. W reprezentacji zabraknie Woickiego i Kadziewicza, wróci Żygadło

PRZEGLĄD PRASY. Daniel Castellani ma już w głowie 80 procent nazwisk siatkarzy, którzy dostaną powołania do kadry. Nowy sezon reprezentacja rozpocznie bez Pawła Woickiego i Łukasza Kadziewicza, również Nowakowski nie może być pewien swojej pozycji. Powróci za to Łukasz Żygadło - podaje wtorkowy Przegląd Sportowy.

Castellani szeroki, trzydziestoosobowy skład zatwierdzi w połowie marca. Jednak już teraz wiadomo, że choć nie będzie rewolucji, to na pewno kilka niespodzianek.

Miejsce w kadrze straci rozgrywający Delekty Bydgoszcz - Paweł Woicki. Jest to zapewne skutek słabych występów bydgoskiej drużyny i niestabilnej formy prezentowanej przez "Małego". W jego miejsce powołanie dostanie Łukasz Żygadło, drugi rozgrywający słynnego włoskiego Trentino. Będzie to powrót do kadry po rocznej przerwie.

Na środku siatki Castellani postawi na sprawdzony podczas Euro 2009 duet Skry: Plińskiego i Możdżonka. Szansę dostanie też młody Karol Kłos z Politechniki. Z kadry wypadnie najprawdopodobniej Piotr Nowakowski z AZS Częstochowa. Po raz kolejny zaś powołania nie dostanie Łukasz Kadziewicz. Wydaje się więc, że jego czas w reprezentacji, przynajmniej za rządów Argentyńczyka, minął.

Na pozostałych pozycjach nie będzie niespodzianek. Wlazły i Jarosz zagrają na ataku (Gromadowski wciąż nie otrzymał powołania), a przyjmować zagrywki rywali w Lidze Światowej będą między innymi: Winiarski, Kurek i Bąkiewicz. Dwójka libero to tradycyjnie Ignaczak i Gacek.

Na specjalnych prawach do reprezentacji wraca Sebastian Świderski. Będzie on w szerokim składzie, ale tylko w ramach treningu. Zgłoszony do rozgrywek Ligi Światowej nie zostanie.

Resovia gra w Lidze Mistrzów ?

Więcej o: