Reprezentacja Polski zagra dwa razy z Niemcami. Znamy daty

Siatkarska reprezentacja Polski już w niedzielę wyleci do Japonii na turniej Ligi Narodów. Wcześniej kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia zmierzy się dwukrotnie z Niemcami.

Faza zasadnicza Ligi Narodów 2023 odbędzie się w trzech lokalizacjach. Najpierw w japońskiej Nagoi, później w holenderskim Rotterdamie, a na koniec na Filipinach w Pasay City. Zespół reprezentacji Niemiec, z którymi zmierzymy się przed wylotem, od 2022 roku trenuje były reprezentant Polski, Michał Winiarski.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Przed Ligą Narodów dwumecz z Niemcami. Dzień po dniu

Zanim jednak przyjdzie czas na samą Ligę Narodów, naszych kadrowiczów czekają ogłoszone ponad miesiąc temu dwa sparingi z Niemcami. Odbędą się one dzień po dniu, pierwszy w czwartek 25 maja w Katowicach, a drugi w piątek w Sosnowcu.

Rozgrywki Ligi Narodów w Japonii dla Polaków rozpoczynają się 7 czerwca, gdy zmierzymy się z reprezentacją Francji. Zespół Nikoli Grbicia do kraju kwitnącej wiśni wyruszy 28 maja w niedzielę. - Wylatujemy o 15 w niedzielę, a na miejscu będziemy o 12 następnego dnia. Czeka nas kilkanaście godzin podróży - mówi kierownik drużyny cytowany przez Polsat Sport.

Poza towarzyskim dwumeczem z Niemcami Polacy już na japońskiej ziemi zmierzą się z gospodarzami pierwszej fazy turnieju, także dwukrotnie. Pierwszy mecz z Japonią zaplanowany jest na 1 czerwca, a drugi dzień później. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Mimo że zgrupowanie kadry rozpoczęło się już 8 maja, zawodnicy w komplecie spotkają się dopiero 5 czerwca. Wtedy właśnie dołączą ostatni reprezentanci, występujący w Jastrzębskim Węglu i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, które kilka dni temu zmierzyły się ze sobą w wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów, wygranym przez kędzierzynian 3:2. Poza nimi tego dnia na zgrupowaniu w Spale stawią się także Bartosz Kwolek i Paweł Zatorski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.