Reprezentacja Polski osłabiona. Zabraknie gwiazd w Lidze Narodów

Norbert Huber, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk czy Łukasz Kaczmarek - to m.in. bez nich będzie musiała poradzić sobie reprezentacja Polski siatkarzy podczas zbliżających się meczów Ligi Narodów, twierdzi "Przegląd Sportowy". Kadra Nikoli Grbicia znajduje się obecnie na zgrupowaniu w Spale.

Reprezentacja Polski siatkarzy pod wodzą nowego trenera Nikoli Grbicia przygotowuje się do zbliżających starć Ligi Narodów podczas zgrupowania w Spale. Jak twierdzi jednak "Przegląd Sportowy" nowy szkoleniowiec będzie musiał poradzić sobie podczas turnieju bez kilku gwiazd zespołu.

Zobacz wideo ZAKSA po przerwie odzyskała tytuł mistrza Polski. "Tajemnicą jest to, że ta drużyna ma świetną atmosferę"

Reprezentacja Polski zagra bez siatkarzy ZAKSY. Co z Wilfredo Leonem?

Łącznie Grbić powołał na zawody 25 siatkarzy, jednak już teraz wiadomo, że nie będzie mógł skorzystać z usług dwóch kontuzjowanych zawodników: Noberta Hubera oraz Wilfredo Leona. Zawodnik z Perugii zmaga się z uszkodzeniem ścięgna i choć do mistrzostw świata zostały trzy miesiące, to Leon dalej nie podjął decyzji o ewentualnym zabiegu:

- Nie będę mu mówił, co ma robić w tej sytuacji. To on musi postanowić, co dalej. To jego ciało i jego decyzja. Oczywiście, nasz sztab medyczny przeprowadzi badania, by sytuacja była jasna, ale koniec końców wybór, czy poddać się zabiegowi czy nie, należy do Wilfredo. Myślę, że zdecyduje o tym w najbliższych dniach i wtedy my - jako kadra - będziemy wiedzieli, jak dalej reagować w związku z tym - powiedział niedawno Sport.pl trener polskiej kadry.

Podczas Ligi Narodów zabraknie także zawodników ZAKSY, którzy ostatnio triumfowali w Lidze Mistrzów. "PS" dodaje, że 10 dni przerwy otrzymali Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka oraz Łukasz Kaczmarek. Według dziennika trzon kadr podczas Ligi Narodów stanowić będą natomiast: Bartosz Kwolek Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Karol Butryn, Maciej Muzaj, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak i także nowy kapitan kadry Bartosz Kurek.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Biało-Czerwoni wyruszą do Ottawy na początku czerwca, gdzie rozpoczną rozgrywki Ligi Narodów. Swój pierwszy mecz zagrają 8.06, a ich rywalem będzie Argentyna. Kolejne starcia reprezentacja Polski rozegra kolejno 9,11 i 12.06 z Włochami, Bułgarią oraz Francją.

Więcej o: