Wiemy kiedy poznamy nowych trenerów siatkarskich reprezentacji! Teraz najtrudniejszy etap

Wybór trenera reprezentacji Polski piłki nożnej przy wyborach w siatkarskim związku wydaje się być błyskawiczny. Po tygodniach oczekiwań 12 stycznia powinniśmy w końcu poznać szkoleniowców kadry siatkarek oraz siatkarzy.

Przypomnijmy, że nowych trenerów będą mieć obie reprezentacje - żeńska oraz męska. Jesienią pracę po nieudanych igrzyskach i brązowym medalu mistrzostw Europy stracił Vital Heynen. Z prowadzeniem żeńskiej kadry pożegnał się za to Jacek Nawrocki, który został trenerem Chemika Police.

Zobacz wideo Jednoznaczne stanowisko ws. Doleżala! "Nie jesteśmy klubem piłkarskim"

Kiedy poznamy nowych trenerów?

Prezes PZPS, Sebastian Świderski, w magazynie Polsat sport #7strefa ujawnił dzień, w który powinniśmy poznać nowych trenerów, zarekomendowanych przez grupy zajmujące się wyborem trenerów.

- 12 stycznia oficjalnie zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybierze albo potwierdzi rekomendacje tych grup. Pytanie, czy te grupy wskażą jednego, czy dwóch trenerów do poszczególnych reprezentacji? Raczej będzie to po jednym trenerze - powiedział Świderski.

Juan Figer i prezes Realu Madryt, Florentino PerezZmarł agent od "niemożliwych" transferów. Wyprzedził epokę. Odebrał Figo Barcelonie

Poznaliśmy czterech kandydatów na fotel selekcjonera żeńskiej kadry. Są nimi: Stephane Antiga, Alessandro Chiappini, Stefano Lavarini i Daniele Santarelli. Zawężono również grono kandydatów na trenera męskiej kadry, ale tutaj nie było zgody na zdradzenie ich nazwisk.

– Teraz jest delikatny i trudny moment, bo weszliśmy w fazę negocjacji finansowych i sztabowych. Każdy z trenerów ma inną wizję prowadzenia reprezentacji. Jeden chce mieć dwóch asystentów, drugi trzech, jeden tylko Polaków. To trzeba teraz wrzucić w tzw. tabelki – powiedział prezes PZPS.

Robert Lewandowski wrzucił zdjęcie przed sylwestrową zabawąRosjanie zażartowali z Lewandowskiego, ale nie było w tym złośliwości

Więcej o: