Vital Heynen powołał skład reprezentacji na pierwsze zgrupowanie od początku pandemii

Trener męskiej reprezentacji Polski w piłce siatkowej Vital Heynen podał skład kadry, która rozpocznie 1 czerwca zgrupowanie w Spale. Ma się na nim pojawić 19 zawodników - poinformował oficjalny portal PZPS.

Siatkarze reprezentacji Polski z powodu pandemii koronawirusa nie będą grać w żadnej imprezie w 2020 roku. Belgijski trener biało-czerwonych postanowił powołać kadrę na zgrupowanie, które zostało zaplanowane w COS OPO Spała w dn. 1-13 czerwca.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Vital Heynen wysłał powołania dla siatkarzy na zgrupowanie w Spale

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że weźmie w nim udział 19 siatkarzy. Na liście nie ma żadnych zaskoczeń. Vital Heynen zdecydował się na pominięcie młodych zawodników, a postawił na sprawdzonych graczy.

"Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Spale będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych" - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie PZPS

Tak wygląda skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: