Polska - Tunezja, czyli początek boju o igrzyska olimpijskie. Transmisja meczu w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 09.08

W piątek reprezentacja Polski rozpocznie walkę o awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego, rozgrywanego w gdańskiej Ergo Arenie, zespół Vitala Heynena o godzinie 17 zmierzy się z Tunezją, a transmisję tego spotkania obejrzymy w otwartym kanale.

O awans do igrzysk olimpijskich w Tokio reprezentacja Polski zawalczy z: Tunezją, Francją i Słowenią. Z awansu będzie mogła cieszyć się jedynie najlepsza drużyna turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 9-11 sierpnia w gdańskiej Ergo Arenie. 

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Zobacz wideo

W inauguracyjnym meczu zespół Vitala Heynena zmierzy się z reprezentacją Tunezji, czyli teoretycznie najsłabszym uczestnikiem stawki. Tunezyjczycy zajmują obecnie 22. miejsce w rankingu FIVB (Polska jest 4.), choć warto przypomnieć, że pod koniec lipca udał im się obronić tytuł mistrza Afryki. 

Tuż przed rozpoczęciem turnieju kwalifikacyjnego, polscy siatkarze mieli okazję sprawdzić swoją formę podczas 17. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Zawody nie potoczyły się do końca po naszej myśli, bowiem po zwycięstwach z Serbią i Finlandią oraz porażce z Brazylią, podopieczni Heynena zajęli ostatecznie 2. miejsce w klasyfikacji końcowej Memoriału, ustępując "Canarinhos". 

Kadra reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny w Gdańsku:

libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek,
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz,
atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski,
przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski.

Polska - Tunezja, turniej kwalifikacyjny do IO 2020. Gdzie i o której obejrzeć pierwszy mecz reprezentacji Polski? Transmisja TV, stream online, na żywo

Piątkowe spotkanie reprezentacji Polski z Tunezyjczykami będzie można śledzić na antenach: TVP 1, TVP Sport i Polsatu Sport. W internecie transmisja pierwszego meczu turnieju kwalifikacyjnego będzie dostępna na stronie: sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport oraz na platformach: Ipla i Cyfrowy Polsat GO. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio - godz. 16:00 (Polsat Sport); 16:40 (TVP Sport)

Polska - Tunezja - godz. 17:00 (TVP 1, TVP Sport, Polsat Sport)