Sport.pl

Vital Heynen i Grzegorz Łomacz honorowymi obywatelami Iranu. Trener kadry otrzymał też ciekawy prezent

Przed rozpoczęciem turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Urmii trener Vital Heynen oraz kapitan polskiego zespołu Grzegorz Łomacz otrzymali tytuły honorowych obywateli Iranu. Do rąk Belga trafił też... tradycyjny perski dywan.
Zobacz wideo

W trzecim tygodniu rywalizacji w Siatkarskiej Lidze Narodów reprezentacja Polski rozgrywała mecze w Iranie. Turniejową atmosferę mocno podgrzały słowa Michała Kubiaka, który niepochlebnie wypowiedział się o Irańczykach. Wizyta polskiej kadry Urmii nie została jednak całkowicie przesłoniona przez ten werbalny incydent.

Liga Narodów. Vital Heynen i Grzegorz Łomacz honorowymi obywatelami Iranu. Trener kadry otrzymał ciekawy prezent

Jak informują WP Sportowe Fakty, tuż przed rozpoczęciem turnieju trener Vital Heynen spotkał się z burmistrzem Urmii, który wręczył Belgowi tytuł honorowego obywatela Iranu. Wspomniane wyróżnienie otrzymał też kapitan reprezentacji Grzegorz Łomacz (opaskę przejął od Kubiaka). Selekcjonerowi polskiej kadry podarowano też tradycyjny perski dywan. 

W Urmii polscy siatkarze mierzyli się z Rosją (1:3), Iranem (2:3) i Kanadą (3:1).    

Więcej o:
Komentarze (22)
Vital Heynen i Grzegorz Łomacz honorowymi obywatelami Iranu. Trener kadry otrzymał ciekawy prezent
Zaloguj się
 • plobywatel

  Oceniono 8 razy 6

  Brawo Iran. Dziękujemy.

 • frankyy

  Oceniono 9 razy 5

  Ładny gest gospodarzy, co nie zmienia faktu slamskiego zamordyzmu w tym kraju

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 5

  No i Irańczycy rozegrali polskiego niedojde jak chcieli (mówię o p. Kubiaku).
  A dywan dla Heynena: przepiekny!

 • strach_sie_bac

  Oceniono 10 razy 4

  "Dlaczego kobiety w Iranie są traktowane jak niewolnice? Za cudzołóstwo mogą zostać ukamienowane. Jeśli zostaną zgwałcone, karane są na równi z napastnikiem. Do niedawna nie miały równych mężczyznom praw rozwodowych ani prawa do opieki nad dziećmi. Potrzebowały pozwolenia męża na to, żeby wyjechać z kraju. Kobiety w Iranie muszą walczyć o podstawowe prawa… które na dodatek straciły całkiem niedawno! Wciąż niedostateczne są środki mające przeciwdziałać domowej przemocy wobec kobiet, a kamienowanie jest jedną z metod egzekucji przewidzianych przez obowiązujące w Iranie islamiczne prawo karne."

  Prawdziwi dżentelmeni :)

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 2 razy 0

  no to teraz Haameryka wystąpi o ekstradycja Łomacza za "terroryzm" a Belga za łamanie hamerykanskiego embarga na dywany

 • wujekdolf

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze pisiorski (nie)rząd każe im to zwrócić... jak już liżemy rowa trumpowi to wszyscy :)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 8 razy 0

  "Prawa człowieka w Iranie – szczegółowe prawa człowieka w Iranie, które podlegają ograniczeniom wynikającym z zasad islamu oraz przepisów konstytucji uchwalonej w grudniu 1979.

  Zgodnie z opiniami międzynarodowych organizacji, które walczą o prawa człowieka i demokrację (m.in. Amnesty International, Freedom House) Iran należy do państw stale łamiących prawa człowieka. Iran oskarża się o tłumienie wolności słowa, zrzeszania się i zgromadzeń i przekonań religijnych, stosowanie kary śmierci, łamanie praw kobiet oraz więzienie krytyków systemu politycznego w Iranie po niesprawiedliwych procesach przed Sądami rewolucyjnymi. Obowiązujące przepisy prawne oparte są na prawach szariatu."

  Być honorowym obywatelem takiego kraju to wstyd i upokorzenie.

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 5 razy -1

  Chcemy się odwdzięczyć? Gdy będą w Polsce trzeba ich odznaczyć jakimś honorowym obywatelstwem Warszawy, ale koniecznie z rąk Rabieja! Może z jakimś dodatkowym podtekstem;)
  Nas przecież za to Światowa Federacja nie skrytykuje, a dla gościa będzie to wręcz zabójcze.

 • 12reyez

  Oceniono 1 raz -1

  A co z Kubiakiem:) ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX