Sport.pl

Vital Heynen podał skład Polaków na Ligę Narodów. Dużo zmian i wielki powrót

Ośmiu zmian w składzie reprezentacji Polski dokonał Vital Heynen na turniej siatkarskiej Ligi Narodów w Iranie. Do kadry wraca m.in. Karol Kłos.

Po dwóch turniejach Ligi Narodów Polacy mogą pochwalić się bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek. Podczas ostatniego turnieju w chińskim Ningbo zespół Vitala Heynena pokonał Chiny oraz Bułgarię i doznał porażki z Francuzami.

Zobacz wideo

Kolejne trzy mecze Polacy zagrają w Iranie. Tam zmierzymy się z gospodarzami oraz Rosjanami i Kanadyjczykami. W porównaniu do ostatniego turnieju Heynen dokonał aż ośmiu zmian w składzie. Do Iranu polecą m.in. Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka oraz Jędrzej Gruszczyński.

W Polsce zostaną zaś Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Michał Szalacha, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz oraz Paweł Zatorski.

Skład reprezentacji Polski:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek.

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka. 

Libero: Jakub Popiwczak, Jędrzej Gruszczyński.

Więcej o:
Komentarze (12)
Vital Heynen podał skład Polaków na Ligę Narodów. Dużo zmian i wielki powrót
Zaloguj się
 • cierniooczek

  Oceniono 3 razy 1

  priorytetem nie jest LN a Olimpiada i mistrzostwa Europy. Dobrze, że do Iranu leci rezerwowy skład. Niech się starają. Podstawowy skład niech się zgrywa z Leonem. Jak wróci tez Kurek to nie będzie na nas mocnych.

 • eldorius

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepszych zawodników zostawił w Polsce. :( Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz oraz Paweł Zatorski.

 • boliver

  Oceniono 3 razy 1

  Heynen to kamikaze,,

  Oby bylo dobrze dalej

 • majo_rmajor

  0

  Śliwka znowu będzie kiwal?

 • yabadabadou

  0

  A ten, no, Leo już gra czy jeszcze czeka?

 • widz2007

  Oceniono 4 razy 0

  Jak to "podał skład Polaków"? Polacy mają przecież taki sam skład, jak wszyscy inni ludzie: 75% wody, itd, itp. Może chodziło o skład polskiej drużyny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX