Siatkówka. Duże zmiany w składzie Polaków na turniej w Chinach. Siedmiu nowych zawodników

Emocje związane z grą Polaków w pierwszym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Katowicach jeszcze nie minęły, a już kadra przygotowuje się do kolejnej odsłony zmagań. Do Chin Vital Heynen zabrał ze sobą aż siedmiu graczy, których nie było w składzie na mecze w Polsce.

Bilans starć Polaków w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019 to dwa zwycięstwa (Australia, USA) i jedna porażka (Brazylia). Wyniki te po pierwszym turnieju w Katowicach uplasowały biało-czerwonych na 7. miejscu w tabeli rozgrywek.

Zobacz wideo

Przed mistrzami świata rywalizacja w Chinach. Tam poza gospodarzami zagrają z Francją i Bułgarią. W przeprowadzonym po katowickiej części zmagań wywiadzie dla Sport.pl, szkoleniowiec Polaków, Vital Heynen, zapewniał, że pomiędzy turniejami dojdzie do roszad kadrowych. Wskazał, że zmieni siedmiu zawodników.

Jak udało nam się potwierdzić poprzez media społecznościowe graczy oraz profile Polskiego Związku Piłki Siatkowej (wciąż brak jest oficjalnego komunikatu o składzie), faktycznie, jest sporo zmian.

W turnieju z "nowych" zawodników", których nie było w składzie na Ligę Narodów w Katowicach znaleźli się: Marcin Komenda, Norbert Huber, Michał Szalacha, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Bartosz Bednorz oraz Piotr Łukasik.

Skład polskiej kadry na turniej Ligi Narodów w Chinach:

atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
środkowi: Piotr Nowakowski, Michał Szalacha, Norbert Huber, Mateusz Bieniek
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal
libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

Zmagania w Chinach rozpoczną się w piątek (10:00). Pierwszym rywalem Polaków będą Francuzi. W sobotę biało-czerwoni zagrają z Bułgarią (10:00), a w niedzielę z gospodarzami (13:30).

Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w sierpniu.