Na Memoriał Wagnera przyjedzie wielki rywal reprezentacji Polski. W mistrzostwach świata nie daliśmy im szans

Siatkówka. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019 ugości Brazylię! W czwartek oficjalnie potwierdzono, że Canarinhos będą drugim, po reprezentacji Polski, uczestnikiem towarzyskiego turnieju w Krakowie.
Zobacz wideo

Reprezentacja Brazylii dwukrotnie przegrywała z Polską finał mistrzostw świata

Reprezentacja Polski mierzyła się niedawno z Brazylią w finale siatkarskich mistrzostw świata. W Turynie triumfowali Polacy, którzy obronili tytuł sprzed czterech lat (również wywalczony po ostatnim boju z Brazylijczykami). Ponowna okazja do spotkania nadarzy się w sierpniu, podczas 17. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Brazylia to jedna z najbardziej utytułowanych reprezentacji w męskiej siatkówce. „Canarinhos” mają na koncie m.in.: 3 złote medale olimpijskie, 3 tytuły mistrzów świata i 9 triumfów w Lidze Narodów.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019. Wilfredo León zadebiutuje w sierpniu?

Dla podopiecznych Vitala Heynena sierpniowy turniej towarzyski będzie ważnym sprawdzianem przed eliminacjami Igrzysk Olimpijskich w Tokio (przeciwnikami będą: Francja, Słowenia i Tunezja). Podczas Memoriału Wagnera powinien zadebiutować Wilfredo León. Siatkarz urodzony na Kubie otrzymał polskie obywatelstwo w 2015 roku, jednak w kadrze będzie mógł oficjalnie występować od 24 lipca 2019 r.

17. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia, i potrwa do soboty. Reprezentacja Polski wygrała dwie ostatnie edycje, a w sumie ma na koncie 8 złotych medali turnieju.

Więcej o: