Siatkówka. Bez Bartosza Kurka na pierwszy turniej Ligi Narodów

Bartosz Kurek nie wystąpi w pierwszym turnieju Ligi Narodów. Polska kadra zagra w Katowicach i Krakowie z rywalami z Korei, Rosji i Kanady.

Spotkania pierwszego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się w katowickim Spodku i Tauron Arenie Kraków. Rywalami polskiej kadry w stolicy Górnego Sląską będą Koreańczycy, a w Krakowie Rosjanie i Kanada.

Nowy selekcjoner reprezentacji, Vital Heynen, mógł powołać 14 graczy na turniej. Początkowo swoją szanse na rozegraniu miał dostać Marcin Janusz, jednak Belg zmienił zdanie i sięgnął po bardziej doświadczonego Fabiana Drzyzgę. Na ostatniej prostej ze składu wypadł Bartosz Kurek, który poprzedni sezon ligowy spędził w tureckim Ziraacie Bankasi Ankara.

Rozgrywki Ligi Narodów nie są liczone do rankingu przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Vital Heynen zapowiedział, że choć jego zespół będzie walczył o zwycięstwo w każdym spotkaniu, to zawody będą również okazją do przetestowania poszczególnych graczy i dania im szansy na ogranie się na polu międzynarodowym.

Ostateczny skład na Siatkarską Ligę Narodów:

atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga

środkowi: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski

przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz

libero: Paweł Zatorski, Kacper Piechocki

Zobacz wideo