Siatkówka. Bez Drzyzgi, Bieńka i Miki - poznaliśmy wstępny skład na Siatkarską Ligę Narodów

Vital Heynen ogłosił 15-osobowy wstępny skład na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów. Zabrakło w nim m.in. Fabiana Drzyzgi, Mateusza Bieńka i Mateusza Miki.

Rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn wystartują już w nadchodzący piątek. W katowickim Spodku biało-czerwoni zmierzą się z Koreą. Dzień później w krakowskiej Tauron Arenie zagrają z Rosją, a w niedzielę z Kanadą.

Skład reprezentacji trenował ze sobą kilka dni. Podopieczni Vitala Heynena dwukrotnie sparingowo mierzyli się w tym czasie z Kanadą – w Spodku przegrali 1:3, a w Opolu wygrali 3:2. Po drugim spotkaniu belgijski trener biało-czerwonych ogłosił wstępny skład na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. W zespole zabrakło Fabiana Drzyzgi, Michała Żurka, Mateusza Bieńka, Mateusza Miki, Macieja Muzaja, Marcina Komendy, Damiana Wojtaszka, Bartosza Kwolka, Jana Nowakowskiego, Tomasza Fornala oraz Norberta Hubera.

 Podczas rozgrywek SLN selekcjoner ma zamiar dawać szansę na grę mniej doświadczonym zawodnikom.

Wstępny skład na Siatkarską Ligę Narodów:

Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Damian Schulz

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda

Środkowi: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz

Libero: Paweł Zatorski, Kacper Piechocki

Na SLN zespoły liczyć mogą tylko 14 graczy. To oznacza, że jeden z wymienionych siatkarzy nie zaprezentuje się na turnieju w Polsce.