Siatkówka. Paweł Woicki znajdzie się w sztabie polskiej kadry?

Michał Mieszko Gogol i Sebastian Pawlik mają być asystentami Vitala Heynena w polskiej kadrze - we wtorek poinformował "Przegląd Sportowy". Współpracownikiem Belga będzie również siatkarz, Paweł Woicki.

Paweł Woicki jest rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn i jedną z najważniejszych postaci zespołu. Mający 35 lat zawodnik jest statystycznie 13. siatkarzem na swojej pozycji w PlusLidze, a jego doświadczenie niejednokrotnie pomagało drużynie w trudnych sytuacjach meczowych. Kariery nie zamierza jeszcze kończyć.

Tym bardziej dziwiła informacja o tym, że ma pracować w sztabie szkoleniowym nowego selekcjonera biało-czerwonych, Vitala Heynena. „Przegląd Sportowy” nie podał, jaka miałaby być jego rola. - [Belg – przyp.red.] mocno za Woickim obstaje, mimo wątpliwości działaczy. Szefowie związku obawiają się bowiem, czy Woicki połączy obowiązki zawodnika z pracą w reprezentacji – można przeczytać na łamach „PS”.

Asystentami selekcjonera Polaków mają być trener Espadonu Szczecin, Michał Mieszko Gogol, a także Sebastian Pawlik – szkoleniowiec „złotych juniorów”, którzy cieszyli się sukcesami w mistrzostwach świata i Europy swojego szczebla.