Siatkówka. Łukasz Żygadło wyjaśnia sprawę powołania do polskiej kadry

W ostatnich dniach siatkarskie media obiegła sprawa powołania Łukasza Żygadło do polskiej kadry. Według jednego z portali doświadczony zawodnik miał odmówić gry w zespole Ferdinando De Giorgiego. Jak się okazuje, słowa te nie były prawdziwe.

- Nigdy nie wypowiedziałem słów, które zostały użyte w tytule i treści artykułu na temat reprezentacji Polski i Klubowych Mistrzostw Azji – prostuje Łukasz Żygadło. Według informacji portalu World of Volley 37-letni rozgrywający zamiast gry w kadrze i przygotowań do siatkarskich mistrzostw Europy miał wybrać pomoc swojej drużynie, Sarmayeh Bank, w ważnym turnieju klubowym.

Występujący w Iranie rozgrywający to srebrny medalista mistrzostw świata z 2006 roku, a także triumfator Ligi Światowej (2012). W marcu w rozmowie ze Sport.pl przyznał, że możliwość występu w kadrze była dla niego bardzo istotna. - Gra dla reprezentacji kraju jest wielkim wyróżnieniem i marzeniem każdego zawodnika. Jeśli chodzi o mnie, to od ostatniego rozstania z kadrą wiele zmieniło się w moim życiu. Na obecnym etapie mojej przygody ze sportem muszę brać pod uwagę również inne aspekty życia, które wymagają ode mnie większego poświęcenia i czasu. Jakie będą decyzje? Czas pokaże – zaznaczył wtedy Łukasz Żygadło.

Więcej o: