Siatkówka. Łukasz Żygadło mógł zagrać w kadrze prowadzonej przez De Giorgiego. Odmówił!

Jeden z najbardziej znanych polskich graczy rozegrania, Łukasz Żygadło, przyznał w rozmowie z portalem World of Volley, że mógł w tym sezonie grać w drużynie biało-czerwonych. Odmówił, ponieważ wolał wziąć udział w Klubowych Mistrzostwach Azji w piłce siatkowej.

- Miałem kilka ofert z europejskich klubów, ale nie mogę zdradzić, z których. Powołano mnie również, żebym grał w reprezentacji Polski, jednak wolałem pozostać na miejscu i pomóc Sarmayeh Bank w Klubowych Mistrzostwach Azji w piłce siatkowej – powiedział 37-letni zawodnik w rozmowie z portalem World of Volley.

Polski rozgrywający wypowiedział się również na temat transferu Milada Ebadipoura do PGE Skry Bełchatów. - Kiedy przedłużałem mój kontrakt z Sarmayeh Bankiem zdałem sobie sprawę z tego, że Milad zagra w bełchatowskiej drużynie. Ze względu na organizację jest to dobry klub. Władze tego zespołu zatrudniły świetnego gracza – dodał zawodnik.

W polskiej kadrze Łukasz Żygadło występował od 1998 roku. Wygrał z nią srebrny medal mistrzostw świata w 2006 roku, brąz mistrzostw Europy (2011); zajął także 1. i 3. miejsce w Lidze Światowej (2012, 2011). Od dwóch lat występuje w irańskim Sarmayeh Bank. Wcześniej grał między innymi w Itas Diatec Trentino. Zenicie Kazań, Fakiele Nowym Urengoju i Halkbanku Ankara.

Więcej o: