Siatkówka. Reprezentacja Polski osłabiona - przyjmująca kontuzjowana

Przyjmująca reprezentacji Polski oraz Chemika Police, Natalia Mędrzyk, nie wyjechała na zgrupowanie kadry z powodu kontuzji. Zawodniczka zmaga się z urazem stopy.

W niedzielę wieczorem reprezentacja Polski kobiet pracująca pod okiem Jacka Nawrockiego wyleciała na mecze sparingowe do Brazylii. Natalia Mędrzyk nie wsiadła na pokład samolotu, ponieważ zmaga się ze zmęczeniowym złamaniem kości śródstopia. - Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu, ale nie oszukujmy się, którego sportowca nic nie boli? Każdemu coś dolega. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił, dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania - mówi Natalia Mędrzyk. 

- Wykonaliśmy specjalistyczne badania obrazowe. Wynik był jednoznaczny - zmęczeniowe złamanie kości śródstopia. Na początku ból nie był aż tak dokuczliwy, z czasem jednak się nasilił. Ciało daje znać, że coś odbiega od normy. Natalia wymaga rehabilitacji. Rozpisaliśmy jej dokładny plan leczenia i rehabilitacji, czekamy na efekty - mówi lekarz Chemika Police, Maciej Karaczun,. 

Nie wiadomo jeszcze, ile potrwa rehabilitacja 25-letniej przyjmującej. - Dopiero w trakcie kuracji będzie można stwierdzić, jak szybko przebiega cały proces. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem reprezentacji Polski i o postępach będziemy informować go na bieżąco - dodaje Karaczun. 

Natalia Mędrzyk podpisała kontrakt z Chemikiem Police po zakończeniu sezonu 2016/2017. Wcześniej grała między innymi w Impelu Wrocław oraz Banku BPS Muszynianka Muszyna. W poprzednich rozgrywkach była 5. zawodniczką na swojej pozycji w Orlen Lidze.

Po straceniu szans na awans do mistrzostw świata, reprezentacja Polski przystąpi do rozgrywek World Grand Prix, które rozpoczną się 7 lipca.