Sport.pl

Liga Światowa. Katowicki Spodek nie odleciał - polscy siatkarze przegrali z Rosją 0:3. Są coraz dalej od Final Six

Pierwszy mecz trzeciego turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Światowej Polacy rozegrali z Rosjanami. W katowickim Spodku zespół Ferdinando De Giorgiego w trzech krótkich setach uległ Sbornej, znacząco komplikując sobie drogę awansu do Final Six imprezy.

Pierwsze kilka akcji pokazało, że w Polakach jest wiele woli walki, która nie przekładała się na wynik (4:4). Już na początku meczu ich rywale zostali osłabieni (kontuzja Ilji Własowa), co pociągnęło za sobą mniejszą koncentrację rywali, jednak podopiecznym trenera De Giorgiego trudno było to wykorzystać przez kolejne błędy serwisowe (8:8). Wyrównana gra skończyła się wraz z zagrywką Mateusza Bieńka, która ustawiła gospodarzom kilka kolejnych akcji (16:14). Seria pomyłek biało-czerwonych spowodowała jednak, że Rosjanie odrobili straty i wyszli na prowadzenie (19:16).  Choć byli blisko, to ostatecznie takiej straty Polacy nie byli już w stanie odrobić (22:25).

Jak źle skończyli poprzednią partię, tak źle kolejną rozpoczęli biało-czerwoni (1:4). Licząc na błędy rywali, starali się doprowadzić do remisu, lecz ponownie uniemożliwiła im to słaba gra w polu serwisowym tym razem w parze ze złą organizacją na boisku (4:8). Przy braku skutecznego polskiego bloku i dobrej grze Sbornej w tym elemencie dystans pomiędzy drużynami urósł do pięciu punktów (16:11). Błędy dotknięcia siatki, kolejne pomyłki w polu serwisowym i roszady, które nie zmieniały wyniku ostatecznie złożyły się na porażkę Polaków (17:25).

Choć w trzeciej partii zespół Ferdinando De Giorgiego prowadził już 5:3, to skuteczni na środku Rosjanie szybko odrobili straty (8:8). Gra pełna błędów była kontynuowana, lecz brak skuteczności widać było po obu stronach (13:14). Jedyną pozytywną składową dyspozycji Polaków był punktowy blok, jednak nie wystarczył on do tego, by jego autorzy na dłużej utrzymali się na prowadzeniu (16:21). Nie pomogła podwójna zmiana Muzaj-Łomacz i trzeci set biało-czerwoni zakończyli wyraźnie przegrywając 21:25.

Polska – Rosja 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

Stephane Antiga w "Wilkowicz Sam na Sam": Syn powiedział: gdybym miał zagrać w kadrze siatkarzy, to dla Polski, nie dla Francji. Ja się zgadzam. Bo tu fajnie jest

Więcej o:
Komentarze (21)
Liga Światowa. Katowicki Spodek nie odleciał - polscy siatkarze przegrali z Rosją 0:3. Są coraz dalej od Final Six
Zaloguj się
 • neutrallo

  Oceniono 8 razy 4

  Nowi, młodzi i mało znani reprezentanci Rosji - pod wodzą nowego trenera! -
  demolują polską reprezentację! Przegrywamy, bo gramy źle - w każdym elemencie!
  Nieudany "spektakl" ... bez reżysera! Niemoc Ferdynanda przekłada się na niemoc zespołu!
  Zresztą - od paru już spotkań - wyraźnie widać, że ta kadra nie jest spójna!
  De Giorgi jeszcze zespołu nie stworzył! Na razie błądzi w chaosie...

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli siatkarzom pozostała gra w szachy.
  A byli faworytami...

 • salsolo.4

  Oceniono 9 razy 3

  Trenejro przegrał nam drugi mecz w tej edycji LŚ. Pierwszy z Iranem - brak zmian i teraz drugi. Brak reakcji zmianami w I secie, gdy gra zaczęła się sypać zaskutkowało klęską, a dalej to już była egzekucja. Zaczyna wyglądać na to, że PZPS następnego trenera wybrało, aby doświadczalnie uczył się trenerki na naszej kadrze narodowej. Czyżbyśmy byli tak słabi, że żaden klasowy trener (doświadczony w pracy z kadrą narodową) nie chciał trenować naszej kadry?

 • Igor Kania

  Oceniono 5 razy 3

  Beznadziejna gra naszych siatkarzy. Niestety w tym meczu ustępowaliśmy rosjanom w każdym aspekcie gry. Brak gry lewym skrzydłem ani środkiem(krótką) sprawiło iż często ataki były nieprecyzyjne także wymuszone. Rosjanie pokazali także że jak się dobrze zaserwuje to praktycznie punkt wygrany. Pozytywny aspekt tego mecz to Dawid Konarski.

 • antymoher64

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest przegrana, to jest wpie...

 • darek7262

  Oceniono 4 razy 2

  Cały zarząd PZPS natychmiast do dymisji wraz z trenerami obu drużyn.Oni tego nie zrobią, więc muszą to wymusić kibice, wyjść z sali, niech grają przy pustych trybunach.Takiej gry nie da się niczym uzasadnić. Dlaczego komentatorzy Polsatu nabrali wody w usta, oni to widzą.

 • jarek.jam

  Oceniono 5 razy 1

  poki co nie ma o czym mowic
  wszyscy sa wolni, malo skoczni ,
  wyglada jakby LS byla od poczatku zignorowana
  PS
  p Kurek gra to co zawsze

 • eldorius

  Oceniono 11 razy 1

  Strasznie haniebna postawa polskich siatkarzy. Ze strachu przed Rosjanami robili niemal pod siebie. Ogólnie dno,poza Zatorskim,który puka do dna od spodu. :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX