Siatkówka. Oskar Kaczmarczyk asystentem Fedinando De Giorgiego w kadrze

Ferdinando De Giorgi podał nazwiska kapitana reprezentacji Polski i jednego ze swoich asystentów. Michał Kubiak nadal będzie pełnił dotychczasową funkcję w zespole; zgodnie z oczekiwaniami do sztabu szkoleniowego kadry dołączył Oskar Kaczmarczyk.

Choć lista szerokiej kadry Polskiego Związku Piłki Siatkowej była długa, to nie wszystko w zespole się zmieni. Ferdinando De Giorgi podał, że kapitanem reprezentacji pozostanie grający w azjatyckim klubie Michał Kubiak. W ocenie Włocha wydawał się najodpowiedniejszy, ponieważ sprawdził się już w tej roli między innymi podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Dużo znaków zapytania powstało wokół stanowiska asystenta trenera reprezentacji. Początkowo mówiono, że ma być on jeden, jednak później decyzja ta się zmieniła. W tej chwili wiadomo, że umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej podpisał Oskar Kaczmarczyk, który ma zamiar całkowicie poświęcić się pracy w kadrze. Oznacza to, że po sezonie 2016/2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle traci nie tylko pierwszego trenera, ale również jego asystenta. Sam zainteresowany przyznał, że wcześniej nie myślał o tym, że ponownie będzie pracował w reprezentacji, i że zaskoczyła go propozycja ze strony Fefe.

Drugim asystentem ma zostać Piotr Gruszka. Nie podpisał on jednak jeszcze umowy z PZPS-em.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA