Siatkówka. Siergiej Tietiuchin poprowadzi reprezentację Rosji?

W ostatnim czasie sporo się mówi na temat zatrudnienia nowego szkoleniowca męskiej reprezentacji Rosji w siatkówce. Po odejściu Władimira Alekny jednym z kandydatów jest Siergiej Tietiuchin. Jego kandydaturę poparli już Oleg Moliboga, Giennadij Szypulin, a teraz także Wiaczesław Zajcew.

Po igrzyskach olimpijskich w Rio, na których reprezentacja Rosji zajęła czwarte miejsce, trener Władimir Alekno podał się do dymisji. Nowym trenerem może zostać najbardziej doświadczony rosyjski siatkarz, Siergiej Tietiuchin. W tym roku skończył 41 lat, a do jego sukcesów reprezentacyjnych można zaliczyć m.in. złoty medal olimpijski z Londynu czy Puchar Świata 2011. W kadrze narodowej gra od 1996 roku. Jego aktualnym klubem jest Biełogorje Biełgorod, z którym wygrał Ligę Mistrzów 2014.

- Według prezydenta Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisława Szewczenki mamy wielu chętnych na tę posadę. Jest propozycja, że to może być obcokrajowiec. Myślę, że to błędna opcja - stwierdził Wiaczesław Zajcew.

- Już raz to powiedziałem - Obcokrajowiec jest zainteresowany wyłącznie kontraktem. Jeden z kandydatów, który jest godny prowadzenia reprezentacji Rosji to Siergiej Tietiuchin. On jest legendą rosyjskiej siatkówki i to byłaby dla niego idealna praca. Wszyscy pomożemy mu zbudować na nowo drużynę - powiedział były reprezentant ZSRR na oficjalnej stronie Biełogorje Biełgorod.

Więcej o: